
10.03.2007 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: biznis.ba

Od ukupno tri emitenta koliko ih je
uvršteno na zvaničnu kotaciju Sarajevske berze, prestižni berzanski
segment, u februaru 2007. godine najveći promet ostvario je
„Bosnalijek“ d.d. Sarajevo i njegovim dionicama trgovano je u iznosu od
5,33 miliona KM.
Početna cijena dionica ovog emitenta početkom
mjeseca iznosila je 45,79 KM, a na kraju mjeseca 47 KM, što predstavlja
porast od 4,46 %.
Na drugom mjestu po prometu nalazi se „Klas“
d.d. Sarajevo sa ostvarenim prometom od 1,97 miliona KM, iako su
dionice tog emitenta u februaru doživjele pad od 19,40%, sa 20, na 17
KM.
Dionice emitenta „Sarajevo osiguranje“ d.d. Sarajevo u
februaru su doživjele porast od 12,66 %, sa 51,88 KM, na 55,70 KM, a
njima je trgovano u vrijednosti 1,38 miliona KM.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.