U Drežnici održana noć ribe "Fishijada 2010"

02.08.2010 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Fena

U Drežnici održana noć ribe "Fishijada 2010"

U organizaciji Turističkog udruženja Sjever- Potoci 01. augusta je na stadionu u Donjoj Drežnici održana noć ribe "Fishijada 2010".

Na trećem po redu takmičenju u gastro ponudi učestvovalo je preko 15 ribljih restorana, ribljih farmi i udruženja sportskih ribolovaca HNK-a, a upriličen je i bogat kulturno-zabavni program.

Plaketu- Zlatna riba "Riblja farma godine" osvojili su Riblja farma "Laks" Salakovac, Riblja farma "Drežanjka" Drežnica, Riblja farma Forelle" D. Jasenjani i Riblja farma "Norfish" Salakovac.

Plaketu - Zlatna riba "Riblji restoran godine" dobio je Restoran "Mlinica" Blagaj, a plaketu "Majstor ribljeg roštilja" osvojila je kuharica tog restorana Kimeta Drljević.

Plaketa - Zlatna riba "Motel godine" pripala je Motelu "Rama" iz Prozora/Rame, dok su plaketu Zlatna riba "Udruženje godine" dobili Udruženje sportskih ribolovaca "Bistro" Mostar Sjever i Udruženje sportskih ribolovaca "Blagaj" iz Blagaja.

Ostalim takmičarima dodijeljene su plakete i priznanja za kvalitet uzgoja ribe i očuvanje i zaštitu sliva rijeke Neretve.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI