
06.11.2007 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: Dnevni list

Telekom Srpske Banja Luka u prvih devet mjeseci 2007. poslovao je sa 66,8 miliona KM neto-dobiti, navodi se u nerevidiranom financijskom izvješću o poslovanju kompanije objavljenom na Banjalučkoj berzi. Navodi se da je dobit veća za 7 % više u odnosu na isto razdoblje 2006. godine.
Ukupni prihodi Telekoma Srpske za devet mjeseci iznosili su 282,8 miliona KM, a rashodi 216 miliona KM. Ukupna aktiva kompanije, zaključeno s 30. septembrom 2007., iznosila je 817.4 miliona KM, a kapital oko 584 miliona KM. Dugoročne obveze kompanije na kraju trećeg kvartala 2007. iznosile su 115,173.923 KM.
Većinski dioničar Telekoma Srpske je Telekom Srbije koji kontrolira 65 % dionica kompanije. Deset posto dionica Telekoma Srpske pripada Mirovinskom Fondu RS-a, a po pet posto dionica Fondu za restituciju RS-a i Zepter fondu Banja Luka.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.