
02.04.2013 |
Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE
Izvor: eKapija.ba
Knjižara Šahinpašić je pozvala sve zainteresovane na predstojeći 25. Međunarodni sajam knjige i 12. Bijenale knjige, koji će se održati od 17.04. do 22.04. 2013. godine, u KSC Skenderija.

Knjižara Šahinpašić je pozvala sve zainteresovane na predstojeći 25. Međunarodni sajam knjige i 12. Bijenale knjige, koji će se održati od 17.04. do 22.04. 2013. godine, u KSC Skenderija.
Svoje učešće na sajmu je potvrdilo preko 150 izlagača. Veliki broj noviteta, promocija, gostovanja autora i ostali kulturni program će upotpuniti ovu najznačajniju književnu manifestaciju u našoj zemlji.
Sajam će ove godine biti održan u dvorani Mirza Delibašić.
Ova međunarodna sajamska manifestacija bilježi već više od 24 godine organizovanja u Centru Skenderija, te predstavlja jednu od najpoznatijih i najposjećenijih manifestacija u regionu , na kojoj se promoviraju djela, autori, izdavačke kuće, ukratko svi oni koji su vezani za svijet “pisane riječi“ , a žele široj publici pokazati svoju produkciju.
Uspješan i sadržajan, uprkos opštoj ekonomskoj krizi, sajam “Knjige i učila “, uz učešće velikog broja izlagača i izuzetnom posjetom, potvrđen je kao istinski praznik umjetnosti i kulture. Programska šema je raznovrsna i obuhvata:
• promocije izdavačkih kuća, književnih dijela i autora;
• organizaciju okruglih stolova na aktuelne teme iz oblasti knjižarstva i književnosti;
• međunarodne susrete bibliotekara Slavista;
• susrete sa laureatima književnih nagrada i sl.
• prezentaciju savremenih učila, nastavnih pomagala, školskog i laboratorijskog namještaja;
• uredsku opremu za školske radionice, informatičke kabinete i fonolaboratorije;
• muzičku produkciju;
• dodjele nagrada za više kategorija iz oblasti knjižarstva i književnosti;
Centralni prezentacioni prostor – Bosanske kuće, mjesta su gdje će se održavati većina pomenutih sadržaja, te će kao i uvijek biti u središtu pozornosti izlagača, posjetilaca i medija.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.