
18.02.2022 |
Pauza / KULTURA I FILM
Izvor: HINA
Muškarac koji je posudio knjigu iz knjižare u njemačkom gradu Mönchengladbachu vratio ju je 60 godina nakon isteka roka povrata.
Muškarac koji je posudio knjigu iz knjižare u njemačkom gradu Mönchengladbachu vratio ju je 60 godina nakon isteka roka povrata.
Knjiga je na adresu njemačke knjižare stigla u paketu poslanom s juga Francuske zajedno s rukom napisanim pismom izvinjenja na dvije stranice, objavila je uprava knjižare, dodavši da svom bivšem članu neće naplatiti zaostalu kaznu.
U pismu je, danas 81-godišnji član knjižare u Mönchengladbachu zatražio "hiljadu puta oprost" zbog kašnjenja u povratu knjige.
Neimenovani je muškarac prije 60 godina posudio knjigu Friedricha Engelsa.
"Gradska knjižara sretna je zbog povrata svoje imovine. Sada možemo prekrižiti naslov s dugog popisa nestalih knjiga", stoji u saopćenju uprave.
Od kraja Drugog svjetskog rata iz te je njemačke gradske knjižare nestalo više od 850 knjiga.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.