Okončana deseta sezona: ZAMM novi prvak SC Business lige, BH Pošti treće mjesto

10.04.2019. 16:22 / Izvor: Akta.ba

Sinoć su u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći odigrani finalni duel i susret za treće mjesto jubilarne desete sezone SC Business lige.

ZAMM je u finalu savladao ekipu Bazen Otoka rezultatom 5:2 i tako postao novi prvak SC Business lige, dok je u susretu za treće mjesto pobjeda pripala BH Pošti, koja je porazila BH Telecom rezultatom 2:1.

Utakmica za 3. mjesto

BH POŠTA – BH TELECOM 2:1 (Bučan 17’, Džafo 31’ / Karić 8’)

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

BH Telecom je susret otvorio veoma dobro,, te su od samog starta imao inicijativu, ali do pogotka nisu uspjevali doći.

Međutim, sreća im se osmjehnula i 8. minutu kada Suljević pronalazi Karića koji matira Zuku za vodstvo Telecoma od 1:0.

Poštari su nakon primljenog gola krenuli u ofanzivu, pa preko Džafe i Krke došli do prilika, međutim Lindov je bio nesavladiv.

Ipak u 17. minutu igre, Bučan se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i provukao loptu pored Lindova za poravanje, pa se na odmor otišlo sa rezultatom od 1:1.

U drugom poluvremenu obje ekipe su igrale bojažljivo, te se samo čekala greška protivnika kako bi se stiglo do vodstva.

Takvu priliku Poštari su imsli u 31. minutu kada Džafo trese mrežu Operatera za preokret i vodstvo Pošte od 2:1.

Do kraja susreta, Telecom je imao nešto više od igre, ali pogodak nisu uspjeli postići, te je BH Pošta sa trijumfom od 2:1 osvojila treće mjesto za desetu jubilarnu sezonu SC Business lige.

Finale

ZAMM MC/LIGA BEZ BRIGA – BAZEN OTOKA 5:2 (Mršo 5’ 38’, Hodžić 15’, Mulahmetović 16’, Smajić 33’ / Feriz 9’ 21’)

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

ZAMM se od samog starta susreta nametnuo kao favorit, dok je Bazen pokazao da će i u ovom susretu čekati grešku protivnika kako bi došli do prilike da postignu pogodak.

ZAMM je napadačku igru krunisao pogotkom kada Mršo u 5. minutu trese mrežu za vodstvo domaćih od 1:0.

Gosti su veoma brzo spremili odgovor, pa u 9. minutu na maestralan način petom Feriz matira Smajića i Bazenu donosi poravanje na 1:1.

ZAMM je nakon primljenog pogotka nastavio sa pritiskom, ali tek u 15. minutu su uspjeli matirati Subašića, a strijelac pogotka bio je Hodžić.

Odmah minut poslije i Mulahmetović se upisuje u strijelce, te je na semaforu već tada stajalo visokih 3:1 u korist domaće momčadi, pa se na odmor otišlo sa ovim rezultatom.

Bazen je na otvaranju drugog dijela igre iznenadio domaće pa preko Feriza smanjuju rezultat na 3:2.

U 23. minutu ZAMM je zaprijetio preko Ligate, ali njegov udarac zaustavlja Subašić, da bi u nastavku Mujezinović ošutao tik iznad prečke gola Bazena.

Igrao se 26. minut kada Klačar lucidno pokušava, ali njegov udarac odlazi pored Smajićevog gola.

Subašić je u 27. minutu nesmotreno reagovao, ali na njegovu sreću odbrambeni igrači su uspjeli izblokirati udarac Mulahmetovića, koji pokušava i minut kasnije, ali Subašić je ovog puta bio na pravom mjestu.

Mršo je u 29. minutu nakon solo prodora sa deset metara oprobao udarac, ali Subašić ponovo odlično reaguje i spašava svoju ekipu.

U 31. minutu Korać je krenuo u kontranapad, te iskosa sa desne strane šutira, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Odmah u narednom minutu i Klačar je pokušao, ali i njegov udarac završava na stativi Smajićevog gola.

Nakon propuštenih prilika uslijedila je kazna, pa je Smajić Alen napravio odličan solo prodor i matirao Subašića za 4:2 na semaforu.

Odmah u narednom minutu Ligata je izašao jedan na jedan sa Subašićem, ali golman Bazena je iz ovog duela izašao kao pobjednik.

Igrao se 38. minut kada Mršo probija po lijevoj strani odbrane Bazena i postiže pogodak za 5:2 u korist ZAMM-a.

U 40. minutu Bazen je imao priliku iz kumulativnog prekršaja doći do smanjenja rezultata, ali Subašić je sa deset metara pucao preko gola, te je ostalo 5:2 za ZAMM koji je tako postao novi prvak SC Business lige.

Susret za 3. mjesto sudili su premijerligški arbitri Amir Omerbašić i Almedin Berilo, dok su u finalu pravdu dijelile internacionalne sudije Farik Kečo i Alem Bajrović.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.