Futsal tim BiH s 5:0 porazio Rumuniju i izborio historijski plasman na EURO 2022

11.03.2021. 08:32 / Izvor: Fena

EP će se, od 19. januara do 6. februara te uz učešće 16 selekcija, naredne godine igrati u Nizozemskoj.

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine savladala je sinoć, u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u Gradskoj areni "Husejin Smajlović" u Zenici Rumuniju rezultatom 5:0 (1:0) te se, kao prvoplasirani tim iz grupe 4, prvi put u historiji plasirala na EURO.

U prvom poluvremenu, u kojem nije bilo puno uzbuđenja, jedini strijelac za bosanskohercegovački tim bio je Srđan Ivanković u 18. minuti pa se s rezultatom 1:0 otišlo i na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 21. minuti, mrežu gostiju pogodio je i Davor Arnautović, čime je bh. tim povisio na 2:0. Na 3:0 povisio je kapiten Anel Radmilović u 25.; a na 4:0 u 37. minuti Nermin Kahvedžić, a na 5:0, što je bio i konačan rezultat, u 40. minuti povisio je Bilal Jelić.

Izabranici bh. selektora Ive Kreze dobili su sva četiri meča u ovim kvalifikacijama, od kojih i dva u gostima- Srbija 4:2 i Rumunija 3:2, dok su kao domaćini u 1. kolu, također u Zenici, s 2:1 porazili Sjevernu Makedoniju.

Bh. tim je večerašnji susret počeo u sastavu: Darko Milanović (golman), Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić i Nermin Kahvedžić, dok su na klupi bili Stanislav Galić i Andrijano Dujmović (golmani), Marin i Josip Sesar, Amel Handžić, Ivan Ivanković, Anel Radmilović (kapiten), Josip Bošković i Kristijan Pantić.

U preostala dva meča, koji nemaju značaj za bh. tim što se tiče plasmana, "Zmajevima" je preostalo da još 8. aprila odigraju gostujući duel sa Sjevernom Makedonijom te 14. aprila na domaćem terenu protiv Srbije.

Srbija je sinoć u okviru 4. kola porazila u gostima s 6:1 Sjevernu Makedoniju pa tabela grupe 4 sada izgleda ovako: BiH 12 (14:5), Srbija 5 (11:8), Rumunija 2 (6:12) i Sjeverna Makedonija 2 (5:11).

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.