Karate: Turulja i Džuho osvojili zlatne medalje na turniru u Indoneziji

21.11.2022. 15:06 / Izvor: Akta.ba
karate

Bosanskohercegovački karatisti Hamza Turulja i Rijad Džuho, članovi Karate kluba Okinawa iz Sarajevo, osvojili su zlatne medalje na međunarodnom turniru “Karate 1 series A Jakarta 2022”.

Bosanskohercegovački karatisti Hamza Turulja i Rijad Džuho, članovi Karate kluba Okinawa iz Sarajevo, osvojili su zlatne medalje na međunarodnom turniru “Karate 1 series A Jakarta 2022” održanom od 18. do 20. novembra u Indoneziji.

Turulja je u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 75 kg do finala stigao nakon pobjeda nad predstavnicima Indije, Turske, Japana, Kineskog Taipeija i Ukrajine, dok u finalu savladao takmičara iz Libije.

U kategoriji više od 84 kg Rijad Džuho je pobijedio predstavnike Kazahstana, Indonezije, Ukrajine, Indije, a u finalu je bio bolji japanskog borca.

Turulja i Džuho bili su jedini bosanskohercegovački predstavnici.

Na turniru je učestvovalo više od 670 karatista iz 65 država.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.