Larisa Cerić osvojila bronzanu medalju na Grand Prix u Den Hagu

19.11.2018. 08:59 / Izvor: Fena

Mladi Petar Zadro prvog dana natjecanja je u kategoriji do 66 kg zauzeo izvanredno 7. mjesto.

Najbolja bosanskohercegovačka sportistkinja Larisa Cerić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji +78 kg na Grand Prix u Den Hagu.

Cerić je i na tom planetarno bitnom natjecanju ovjerila njenu svjetsku klasu i potvrdila epitet jedne od najboljih judo natjecateljki na planeti u superteškoj kategoriji. Bosanskohercegovačka sportska heroina pronosi slavu Bosne i Hercegovine i sporta diljem svijeta. Samo u tekućoj godini, pobjedila je na Grand Slamu, postala vice prvakinja Evrope, trećeplasirana na Svjetskom prvenstvu, bila je prva na svjetskoj ranking listi, a trenutno je na drugoj poziciji.

Ovo su uistinu rezultati iz snova. Za ovu bh. sportsku heroinu uistinu možemo reći da je ovo naša najbolja sportašica ikada - saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Treneri na Grand Prixu su bili Arijana Jaha i Željko Zadro.

Aktivisti Judo saveza BiH su ponosni na rezultate svojoj natjecatelja, posebno su ponosni na činjenicu da je judo najtrofejniji olimpijski sport u BiH.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.