mirza

08.05.2025 |

Pauza / TURIZAM I GASTRO

Izvor: Akta.ba

Autor: Erna Salkić

"BACKYARDS"

Od influensera do ugostitelja: Mirza Mustafagić otvara svoj prvi kafić u Sarajevu

Lokal će nositi naziv Backyards, a nalazit će se u samom srcu glavnog grada BiH.

Jedan od najpoznatijih i najpraćenijih bosanskohercegovačkih influensera, Mirza Mustafagić, ovih dana ostvaruje još jedan veliki korak u svom životu – otvara svoj prvi caffe bar u Sarajevu.

Lokal će nositi naziv Backyards, a nalazit će se u samom srcu glavnog grada BiH, što već sada izaziva veliko interesovanje javnosti i njegovih brojnih pratitelja na društvenim mrežama.

"U ovu priču ulazim sa srcem, pošteno i s velikom željom za stvaranjem neke lijepe i drugačije priče. Nadam se da ćete me podržati. Svi su dobrodošli!", poručio je Mustafagić u objavi kojom je najavio otvaranje.

Iako su detalji o enterijeru i konceptu još uvijek pod velom tajne, s obzirom na Mirzinu prepoznatljivu estetiku i ljubav prema lijepom i toplom ambijentu, očekivanja su velika. Njegovi vjerni fanovi već nagađaju da će "Backyards" biti mjesto okupljanja mladih, kreativnih ljudi, ali i kutak za sve one koji žele popiti kafu u toplom i inspirativnom prostoru, uz mogućnost susreta s omiljenim influencerom.

Životni snovi koji se ostvaruju

Otvaranje caffe bara dolazi samo godinu dana nakon što je Mustafagić ostvario još jedan veliki san – postao je vlasnik stana u jednom od najluksuznijih stambenih kompleksa u BiH, sarajevskom Park Residenceu, koji se nalazi iznad Marijin Dvora.

"Konačno sam ostvario veliki san. Ovo je za mene veliko poglavlje i želim živjeti na relaciji Tuzla - Sarajevo", poručio je tada Mustafagić, ne krijući sreću i ponos zbog tog životnog iskoraka.

Srce veliko kao planina

Mirza Mustafagić nije samo influencer poznat po estetski dotjeranom sadržaju i ličnom uspjehu – on je i lice humanosti.

Nedavno je ponovo dokazao da zna kako iskoristiti svoj uticaj za dobrobit zajednice. Na njegovu inicijativu, ekipa najpopularnijih bh. influencera, zajedno sa Fondacijom tuzlanske zajednice, pokrenula je kampanju "I ti možeš biti ta osoba" za prikupljanje sredstava za onkološko i hematološko odjeljenje Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli.

"Oduševljeni smo podrškom koju smo dobili. Ljudi su, kao i uvijek, pokazali veliko srce. Firme se same javljaju da doniraju, a sinoć sam pročitao komentar koji me duboko dirnuo – da je jednako vrijedna uplata od 1000 eura i od 1 KM, jer neko je dao svoj maksimum da pomogne drugome. Velika je duša naših ljudi", izjavio je Mustafagić.

Od virtuelnog do stvarnog svijeta

U vremenu kada su društvene mreže postale važan alat za promociju, ali i djelovanje, Mirza Mustafagić pokazuje kako se uticaj može pretvoriti u konkretne rezultate, humane akcije i stvarne projekte.

Caffe bar "Backyards" nije samo poslovni poduhvat – on je nastavak priče o mladom čovjeku koji sanja, gradi i dijeli, sa zajednicom kojoj pripada.

S obzirom na sve dosadašnje uspjehe, ne sumnjamo da će i ovaj projekat naići na podršku i oduševljenje, baš kao što je svaki korak u njegovoj priči do sada bio ispraćen aplauzima onih koji ga prate. A Mirza, kako i sam kaže – sve to radi "srcem".

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)