14.11.2013 |
Pauza / TURIZAM I GASTRO
Izvor: 24sata.info
Najnovije arhitektonsko čudo u Kini, hotel Sheraton Huzhou Hot Spring Resort sagradili su prema inspiraciji iz starih slika s tradicionalnim mostovima.Hotel s 27 katova izgledom podsjeća na potkovu koja se izdiže iz vode.
Najnovije arhitektonsko čudo u Kini, hotel Sheraton Huzhou Hot Spring Resort sagradili su prema inspiraciji iz starih slika s tradicionalnim mostovima. Hotel s 27 katova izgledom podsjeća na potkovu koja se izdiže iz vode, a smješten je na jezeru Taihu u blizini Šangaja, piše Pursuitist.
Hotel je djelo pekinškog arhitekta Ma Yansona i kineskog arhitektonskog ureda MAD poznatog po neobičnim i modernim neboderima. Ima 321 luksuznu sobu, 44 apartmana i 39 privatnih vila, a najviše pažnje privlači predvorje ukrašeno s 20.000 Swarovski kristala.
Iz hotela visokog 100 metara, koji simbolično nazivaju "krafna" ili "potkova", pruža se pogled na cijeli grad.
Gosti mogu uživati u tri restorana, bazenu, teretani i spa centru ili se okušati u golf terenima, piše Daily Mail.
|
Privatni otok samo za mladence U ovom hotelu gosti mogu prirediti i svoje vjenčanje iz snova na privatnom otoku površine 1600 kvadratnih metara, a budućim mladencima je na usluzi i planer vjenčanja koji će se potruditi da sve prođe u redu. |
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.