Palačinke za vegetarijance

05.09.2017 |

Pauza / TURIZAM I GASTRO

Izvor: Akta.ba

Palačinke za vegetarijance

Kada su palačinke gotove puniti ih sa pripremljenim povrćem zarolati i poslužiti kao predjelo ili kao samostalno jelo.

Palačinke za vegetarijance

Sastojci:

Brašno Zlatni puder 250g

Kurkuma 1 kašika

Tikvice 100g

Paprika svježa 100g

Patlidžan 100g

Celer korijen 100g

Mrkva 100g

Mlijeko Natura 2dl

Maslac 10g

Maslinovo ulje 0,5dl

Jaja 2 kom

Sol 1 kašikica

Bijeli biber 1 kašikica

Peršun list 10g

Priprema:

Celer, mrkvu, patlidžan, tikvice i papriku isjeći na štapiće pa kratko prodinstati na maslinovom ulju i maslacu, posoliti i pobiberiti.

Od jaja, mlijeka, maslinovog ulja, kurkume soli, bijelog bibera umutiti masu, zatim doliti vodu(oko ½ lit) pa dodavati brašno. Sve umutiti i po potrebi dodati vode ili brašna da se dobije željena gustoća mase za palačinke.

Masu izliti u bocu pomoću lijevka.

Palačinke  peći tako što iz boce izlijevati masu po tavi praveći različite oblike, poželjno je da palačinke budu šuplje kako bi prilikom serviranja povrće bilo vidljivo.

Kada su palačinke gotove puniti ih sa pripremljenim povrćem zarolati i poslužiti kao predjelo ili kao samostalno jelo. Dekorisati sa svježim začinskim biljem

Prijatno!

Foto Adis Ćutahija

https://www.facebook.com/KlubLjubiteljaPalacinaka

http://klubljubiteljapalacinaka.ba/

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)