
04.01.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: tportal.hr
Amerikanci su poludjeli za novom knjigom koja nosi naziv 'The 8-Hour Diet: Watch the Pounds Disappear Without Watching What You Eat!'. Riječ je o knjizi koja propagira novu dijetu.

Amerikanci su poludjeli za novom knjigom koja nosi naziv 'The 8-Hour Diet: Watch the Pounds Disappear Without Watching What You Eat!'. Riječ je o knjizi koja propagira novu dijetu, a autori knjige David Zinczenko i Peter Moore zaklinju se da dijeta djeluje.
Osmosatna dijeta dopušta konzumaciju bilo koje hrane, ali pod uvjetom da je jedete između 9 i 17 sati. Nakon 17 sati, hrane nema!
Ono što je najviše osvojilo ljude je činjenica da im Osmosatna dijeta dopušta jesti što god žele, ali pod uvjetom da to jedu od devet do 17 sati. Naime, Zinczenko i Moore tvrde da je najveća prijetnja vitkosti prejedanje nakon 17 sati, odnosno u večernjim satima kada ljudi najčešće leže pred televizorima i jedu. To je, kako tumače, i recept za najrazličitije bolesti.
'Naša tijela ne mogu procesuirati hranu koja se jede u kasnijim satima dana i te kalorije završavaju tamo gdje ne bi trebale – na stražnjici i trbuhu', pišu u svojoj knjizi, prenosi tportal.hr.
Tvrde kako ljudi koji se pridržavaju njihove Osmosatne dijete mogu tjedno smršavjeti oko četiri kilograma. U vremenu od devet do 17 sati mogu jesti baš sve, ali ne kasnije od toga. Dopušten je i vremenski 'prozor' u razdoblju od 11 do 19 sati, ali napominju da je učinkovitiji onaj od devet do 17 sati.
Njihov pristup prehrani i nije neka senzacionalna novost. Već su ranije nutricionisti tvrdili kako je dobro da se ne jede iza 18 sati. Iako Zinczenkova i Mooreova ideja ima smisla, stručnjaci objašnjavaju kako ne treba jesti baš sve, odnosno treba izbjegavati masnu i nezdravu hranu koja nije dobra za zdravlje.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.