
13.04.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: Metro-portal
Razlika u hormonima između muškaraca i žena diktira potrebu za više sna kod nježnijeg spola, tako da se u slučaju nedovoljne količine sna ponašaju neprijateljskije nakon buđenja.
.jpg)
Sljedeći put kad se vaša bolja polovica probudi loše volje, budite sigurni da je najvjerojatniji razlog činjenica da nije dovoljno spavala, makar vam se činilo da je spavala jednako dugo kao i vi, kažu znanstvenici. Jednostavno rečeno, razlika u hormonima između muškaraca i žena diktira potrebu za više sna kod nježnijeg spola, tako da se u slučaju nedovoljne količine sna ponašaju neprijateljskije nakon buđenja.
Štoviše, to je nužno potrebno kako bi očuvale hormonsku ravnotežu, jer u suprotnom pate i tjelesno i duševno, što se onda jasno vidi na ponašanju.
Loš san je kod žena povezan s visokom razinom stresa i osjećajima ljutnje, depresije i neprijateljstva, a usput ima i ozbiljne posljedice po zdravlje žena, puno neugodnije nego kod muškaraca s istim problemom.
Primjerice, vjerojatnost da će oboljeti od depresije, srčanih bolesti ili zaraditi psihološke probleme zbog lošeg sna puno je veća kod žena nego kod muškaraca.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.