
07.01.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: eKapija.ba
U prvih 24 časa od postavljanja bilborda, Adamov bilbord je na Twitteru spomenulo više od 10.000 ljudi, a toliko je bilo i novih posjeta njegovom sajtu.
Adam Pasiti, diplomirani komunikolog, jedan je od brojnih mladih visokoobrazovanih Britanaca koji su u novu godinu ušli bez posla i čini sve kako bi to promijenio. Bilbord ga je zapravo koštao 530 funti uz poreze. "Očajan sam i mislim da ovim to pokazujem. Svi diplomci su žrtve recesije. Ljudi su spremni da rade i bez plate, a nije lako boriti se sa time. Neke roditelji mogu da finansiraju, a ja nemam taj luksuz", poručuje Adam u dijelom šaljivom, a dijelom ozbiljnom snimku koji prilaže uz svoj CV. Adam je zakupio bilbord u Kemdenu u Londonu na kome piše "Potrošio sam posljednjih 500 funti na ovaj bilbord, molim vas, dajte mi posao", uz link ka njegovom sajtu employadam.com i sliku od tri metra.
U prvih 24 časa od postavljanja bilborda, Adamov bilbord je na Twitteru spomenulo više od 10.000 ljudi, a toliko je bilo i novih posjeta njegovom sajtu. Iako još nije dobio pravu ponudu, a želja mu je da uđe u televizijsku produkciju, uvjeren je da će uspjeti.
"Jednostavno, tražim posao. Još nisam dobio zvaničnu ponudu za posao, ali držim palčeve i verujem da će se ovih dana to desiti. Poslao sam svoj CV na stotine adresa, ali je danas tako teško izdvojiti se u masi samo na papiru", rekao je Adam.
On smatra da nema previše prostora da se bude kreativan u prijavama za posao, kada na ista pitanja u istom formatu odgovara na hiljade mladih, podjednako obrazovanih ljudi. "Ovo je moj način da se izdvojim. Kao i svakog ljeta u poslednjih deset godina, radio sam sezonski posao, ali sada sam bez ikakvih prihoda", rekao je Adam.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.