
06.06.2011 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: eKapija.ba

Povici "vauuu drvo..." i "vidi drvooooooo..." mališana vrtića "Lane" nakon što su oduševljeno istrčali u dvorište, ozarena lica i graja, žamor i radoznalo "zavirivanje" u svaki kutak prostora u kojem su i do sada svakodnevno boravili, a kao da ga vide prvi put, bili su dovoljan dokaz da u radnici preduzeća "Park" postigli svoj cilj, a to je i s mališanima obilježiti Svjetski dan zaštite okoliša.
Naime, nakon jučerašnje akcije čišćenja Vilsonovog šetališta, danas su radnici preduzeća "Park" s mališanima vrtića "Lane" uredili dvorište vrtića "Lane", očistili travnjak, posadili cvijeće u novoformiranu cvijetnu gredicu i posadili sadnicu crvenolisne šljive.
U svim aktivnostima pratila su ih djeca, radosno uzvikujući i ne krijući oduševljenje što mogu posmatrati na koji način se sadi cvijeće i drveće, te znatiželjno razgledajući alat kojim se radi i čisti.
Nakon sadnje, nekoliko mališana nogama je "poravnalo" zemljište oko sadnice stabla, a radnici "Park" uz poruku da od danas „stablo i oni rastu zajedno“ dali su im i upute kada da se brinu o stablu, kako da ga čuvaju i zalijevaju, a slične upute dobili su i za cvijeće.
Osim novih sadnica, djecu vrtića "Lane" obradovao je i novouređeni i očišćeni pijesak u pješčaniku i s radošću su nastavili igru, nakon sadnje i razgledanja.
Sve navedeno i jeste bilo namjera preduzeća "Park" a to je ukazati, prije svega djeci i mladima na značaj okoliša, podstaći njihovo interesovanja za biljke i zelenilo i pokazati im i naučiti ih kroz praktično postupanje kakav treba biti odnos svih nas prema zelenilu.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.