
09.08.2012 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: Večernji List

Ljudi se mnogo bolje osjećaju kad ne lažu, odnosno ne preuveličavaju stvari i ne nalaze isprike, tvrde znanstvenici sa sveučilišta Notre Dame. Sitne laži ili preoblikovanje istine mogu se činiti bezazlenima, međutim, zanemarivanje istine može urokovati fizičke i psihološke probleme.
Ljudi koji svjesno pokušavaju manje lagati osjećaju se manje napetima i tužnima, a također imaju i manje glavobolja, upala grla i drugih infekcija. Isto tako ti ljudi mogu uspostaviti bolje društvene odnose i imaju nesmetanu socijalnu interakciju, pokazala je studija koja je obuhvatila više od stotinu ispitanika koji su praćeni deset tjedana, prenosi Daily Mail.
"Bijele", odnosno svakodnevne sitne laži podrazumijevaju pretjerano hvalisanje o vlastitim uspjesima, ali i zaboravljanje činjenica koje su drugima interesantne.
"Sudionici su mogli svjesno smanjiti količinu izgovorenih laži, a zauzvrat su poboljšali svoje zdravlje", zaključila je voditeljica studije Anita Kelly.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.