
30.08.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: Agencija Anadolija
U Crnoj Gori se novac može zaraditi i ležanjem, što je dokaz i sjutrašnje već drugo u nizu takmičenje koje se održava u etno selu "Montenegro" u Pivi, gdje će onaj ko najviše izdrži u ljenčarenju otići kući sa 200 eura.
U Crnoj Gori se novac može zaraditi i ležanjem, što je dokaz i sjutrašnje već drugo u nizu takmičenje koje se održava u etno selu "Montenegro" u Pivi, gdje će onaj ko najviše izdrži u ljenčarenju otići kući sa 200 eura.
Vlasnici etno sela "Montenegro" i ove godine organizuju takmičenje "džabalebaroša", sa sloganom "Ima ljeba bez motike", na kojem se kao i prošle godine mogu prijaviti svi zainteresovani, a čija je novčana sredstva obezbijedila podgorička firma "Fidija".
Takmičarima je dozvoljeno da konzumiraju vodu, hranu, međutim nije dozvoljeno ustajanje s mjesta na kojem su prvobitno legli bez obzira na povod, osim ukoliko se takmičar odluči da odustane.
Pored novčane nagrade, za pobjednika, prva tri mjesta, odnosno ono troje koji najviše izdrže u ležećem položaju, dobijaju i medalje "Ima ljeba bez motike".
Prošlogodišnju nagradu nakon dvadesetčetiri časa ljenčarenja međusobno su podijela četiri takmičara, troje Nikšićana i jedan Podgoričanin.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.