Švicarci u nedjelju na referendumu o ograničenju menadžerskih plaća

22.11.2013 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: Business.hr

Švicarci u nedjelju na referendumu o ograničenju menadžerskih plaća

Švicarci u nedjelju izlaze na referendum o tome hoće li ograničiti visinu menadžerskih plaća na maksimalno 12 puta višu od minimalne u toj kompaniji.

Švicarci u nedjelju izlaze na referendum o tome hoće li ograničiti visinu menadžerskih plaća na maksimalno 12 puta višu od minimalne u toj kompaniji.

Takozvanu inicijativu "1:12 za Fair Pay" pokrenula je jedna švicarska omladinska stranka i iskoristivši švicarski model izravne demokratije prikupila 100.000 potrebnih potpisa za referendum. Incijativa polazi od ideje da niko u jednom poduzeću ne bi smio zaraditi više u jednom mjesecu nego neko u cijeloj godini.

- Švicarsko bogatstvo je vrlo nepošteno raspoređeno - rekao je David Roth, čelnik te stranke.

 - I dok prvorazredni švicarski menadžeri zarađuju milione, više od 300 hiljada Švicaraca radi za sitniš -  dodao je, prenosi Business.hr.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)