23.12.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: net.hr
Hladnjak je uređaj koji zahvaljujući svojim sposobnostima održavanja niske temperature namirnicama može osigurati svježinu i dugotrajnost. No, nisu sve namirnice dobre i ukusne ako se čuvaju u hladnjaku.
Hladnjak je uređaj koji zahvaljujući svojim sposobnostima održavanja niske temperature namirnicama može osigurati svježinu i dugotrajnost. No, nisu sve namirnice dobre i ukusne ako se čuvaju u hladnjaku.
Neke od namirnica gube okus i smanjena im je trajnost ako se drže u hladnjaku. Evo njih četiri koje nikako ne bi trebalo pohranjivati u hladnjaku:
Krumpir
Krumpir je najbolje čuvati na tamnom i suhom mjestu i na sobnoj temperaturi jer niske temperature uništavaju njegov okus.
Luk
Luk je potrebno čuvati na sobnoj temperaturi u mrežastoj vrećici. Važno je imati na umu da se luk ne bi trebao držati u blizini krumpira jer ispušta plinove i ubrzava truljenje.
Češnjak
Isto kao i luk, češnjak se mora držati na sobnoj temperaturi u mrežastoj vrećici koja omogućava protok zraka.
Rajčica
Rajčice gotovo uvijek držimo u hladnjaku, ali na taj način gube okus. Stručnjaci savjetuju da je rajčicu najbolje držati u plastičnoj vrećici na sobnoj temperaturi. Ako želite da rajčice prije sazru držite ih u papirnatoj vrećici.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.