Namirnice kojima nikako nije mjesto u hladnjaku

23.12.2013 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: net.hr

Namirnice kojima nikako nije mjesto u hladnjaku

Hladnjak je uređaj koji zahvaljujući svojim sposobnostima održavanja niske temperature namirnicama može osigurati svježinu i dugotrajnost. No, nisu sve namirnice dobre i ukusne ako se čuvaju u hladnjaku.

Hladnjak je uređaj koji zahvaljujući svojim sposobnostima održavanja niske temperature namirnicama može osigurati svježinu i dugotrajnost. No, nisu sve namirnice dobre i ukusne ako se čuvaju u hladnjaku.

Neke od namirnica gube okus i smanjena im je trajnost ako se drže u hladnjaku. Evo njih četiri koje nikako ne bi trebalo pohranjivati u hladnjaku:

Krumpir

Krumpir je najbolje čuvati na tamnom i suhom mjestu i na sobnoj temperaturi jer niske temperature uništavaju njegov okus.

Luk

Luk je potrebno čuvati na sobnoj temperaturi u mrežastoj vrećici. Važno je imati na umu da se luk ne bi trebao držati u blizini krumpira jer ispušta plinove i ubrzava truljenje.

Češnjak

Isto kao i luk, češnjak se mora držati na sobnoj temperaturi u mrežastoj vrećici koja omogućava protok zraka.

Rajčica

Rajčice gotovo uvijek držimo u hladnjaku, ali na taj način gube okus. Stručnjaci savjetuju da je rajčicu najbolje držati u plastičnoj vrećici na sobnoj temperaturi. Ako želite da rajčice prije sazru držite ih u papirnatoj vrećici.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)