Partner je najgori suvozač jer stvara pritisak, stres i požuruje

15.05.2014 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: 24sata

Partner je najgori suvozač jer stvara pritisak, stres i požuruje

Vožnja u automobilu uz partnera je najstresnija vožnja, a to osobito vrijedi za žene koje smatraju da im on uvijek pametuje, požuruje ih i doprinosi osjećaju nervoze

Vožnja u automobilu uz partnera je najstresnija vožnja, a to osobito vrijedi za žene koje smatraju da im on uvijek pametuje, požuruje ih i doprinosi osjećaju nervoze

Iako žene o tome oduvijek govore, novo istraživanje osiguravajuće tvrtke Allianz potvrđuje da je partner najgori suvozač uz kojeg se vožnja pretvara u noćnu moru. Prema njemu, i muškarci i žene osjećaju četiri puta veću razinu stresa ako je u automobilu s njima partner, piše Daily Mail.

Vozači su daleko sretniji, smireniji i osjećaju više samopouzdanja ako se voze sami, izvijestili su istraživači. Partnerski pritisak smanjuje koncentraciju u vožnji, a često dolazi i do svađa. Oko 65 posto vozača kaže kako ih njihova bolja polovica na suvozačkom mjestu uvijek požuruje, pa tako vožnja s partnerom povećava rizik od prometne nesreće.

Ipak, taj je pritisak snažniji kod žena, a tek se trećina pripadnica nježnijeg spola osjeća smireno dok vozi svog partnera u usporedbi s 43 posto muškaraca kojima je vožnja s partnericom poput svake druge.

Među top pet nepoželjnih suputnika spadaju roditelji, drugi članovi obitelji, te njihova vlastita i tuđa djeca. Istraživanje je pokazalo da su vozači pod najvećim stresom u vožnji centrom grada.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)