
04.07.2014 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: net.hr
Znanstvenici su otkrili kako zaslađeni napitci povećavaju gustoću dojki. Riziku su osobito izložene žene koje prirodno imaju 'gušće' dojke jer u tom slučaju postoji više stanica koje mogu postati kancerogene.
Žene koje piju tri ili više gaziranih pića tjedno riskiraju povećani rizik za razvoj raka dojke, pokazali su rezultati istraživanja provedenog na Laval University in Quebec.
Naime, znanstvenici su otkrili kako zaslađeni napitci povećavaju gustoću dojki. Riziku su osobito izložene žene koje prirodno imaju 'gušće' dojke jer u tom slučaju postoji više stanica koje mogu postati kancerogene.
Međutim, problem žena s 'gušćim' dojkama je taj što ukoliko dođe do pojave kancerogenih stanica, one se mogu teže primijetiti pa se dijagnoza postavlja dosta kasno.
Ispitanice koje su pile više od 3 gazirana pića tjedno, imale su 29,6 posto u gustoći dojke, dok su ostale imale prosjek 26,2 posto u gustoći dojke.
Foto:Corbis
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.