
16.10.2014 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: SRNA
Japanski proizvođač automobila "Toyota" povlači 1,75 miliona vozila širom svijeta zbog greške u kočionom sistemu. Od tih 1,75 miliona, iz Kine se povlači 94.000 vozila.
Japanski proizvođač automobila "Toyota" povlači 1,75 miliona vozila širom svijeta zbog greške u kočionom sistemu.
Od tih 1,75 miliona, iz Kine se povlači 94.000 vozila. Greška kod kočionog sistema pronađena je u modelima "kraun madžesta", "noa" i "voksi", koji su proizvedeni između juna 2007. godine i 2012. godine.
Iz "Tojote" je saopšteno da kompanija nema informacije o bilo kakvom udesu, povrijeđenima ili poginulima zbog ove greške. "Toyota" je prošlog mjeseca povukla 690.000 kamioneta "takoma" u SAD zbog mogućih manjkavosti u sistemu ogibljenja, podsjeća BBC.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.