Nijemac iz straha od napada Rusije sagradio atomsko sklonište

22.11.2014 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: Fena

Nijemac iz straha od napada Rusije sagradio atomsko sklonište

Njemačka policija je saopćila u petak da je uhapsila muškarca koji je iz "straha" od eventualnog napada Rusije izgradio ispod svoje kuće bunker u kojem je uspostavio pravi arsenal oružja i velike rezerve hrane.

Njemačka policija je saopćila u petak da je uhapsila muškarca koji je iz "straha" od eventualnog napada Rusije izgradio ispod svoje kuće bunker u kojem je uspostavio pravi arsenal oružja i velike rezerve hrane.

Policija je po dojavi pretresla sredinom sedmice kuću 59-godišnjeg električara u Kelheimu, u Bavarskoj.

U podrumu pretvorenom u atomsko sklonište, istražitelji su zaplijenili dva automatska oružja, 80 pušaka, 60 komada ručnog oružja, oko 20.000 komada municije i 40 kilograma materijala za izradu eksploziva.

Električar, otac porodice, objasnio je da se plaši prijetnje koju u njegovim očima predstavlja Rusija, izjavio je za AFP glasnogovornik bavarske policije. "Ne znamo kad je počeo s gradnjom. Sve je sam izgradio", dodao je glasnogovornik.

On je bunker opremio sistemom ventilacije i snabdijevanja vodom i uskladištio rezerve hrane.

Nije pokazivao znake psihičkog poremećaja ili profila ekstremiste.

Uhapšen je zbog ilegalnog držanja oružja i kršenja zakona o eksplozivu.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)