
27.06.2015 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: Fena
Prvi Centar za tjelesnu transformaciju u Sarajevu bit će otvoren početkom jula, a namijenjen je za one koji žele da smršaju, povećaju tjelesnu masu, kondiciju ili jednostavno oblikuju tijelo.
Prvi Centar za tjelesnu transformaciju u Sarajevu bit će otvoren početkom jula, a namijenjen je za one koji žele da smršaju, povećaju tjelesnu masu, kondiciju ili jednostavno oblikuju tijelo.
Centar će voditi fitnes trener Džemal Gekić koji je kroz svoj dugogodišnji rad s vježbačima u programu Boot Camp specijalizovao tjelesne transformacije.
Osim mogućnosti samostalnog treniranja, Centar pruža mogućnost strukturiranih programa vježbanja kao što su X-fit, spartanski treninzi (za muškarce), fit & stong (za žene), trening za ratnike, individualni treninzi te posebne grupe samo za žene (postnatalna, pilates).
"Činjenica je da ljudi iz dana u dan imaju sve manje aktivnosti i biraju lošu ishranu što je idealan recept za višak kilograma i pogoršanje zdravstvenog stanja", kazao je Gekić.
Dodao je da su kretanje i treninzi aktivnosti koje bi trebale biti svakodnevnica svakog čovjeka, jer je ljudsko tijelo dizajnirano da se kreće kako bi pravilno funkcioniralo i zbog toga je potrebno pronaći odgovarajuće aktivnosti i uvrstiti ih u dnevni raspored obaveza.
"Pozitivno je to što se sve više ljudi počinje aktivirati i redovno vježbati ne samo da bi regulisali tjelesnu težinu već i da bi bili zdraviji, brži i jači. Trend ide u dobrom smjeru i to me veoma raduje", zaključio je Gekić.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.