Pao snijeg u Sahari poslije 37 godina

22.12.2016 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: Fena

Pao snijeg u Sahari poslije 37 godina

U pustinjskom gradiću Ain Sefru u Alžiru pao je snijeg, što se u nekom dijelu pustinje Sahara posljednji put dogodilo prije 37 godina.

U pustinjskom gradiću Ain Sefru u Alžiru pao je snijeg, što se u nekom dijelu pustinje Sahara posljednji put dogodilo prije 37 godina.

Snijeg je počeo da pada 19. decembra i zadržao se samo jedan dan, prenosi CNN, ali to je bilo dovoljno da nastanu predivni snimci neobičnog prizora - pješčanih dina pod snežnim pokrivačem.

Amaterski fotograf Karim Bušetata snimio je predivan kontrast pijeska i snijega i oduševio društvene mreže.

Gradić Ain Sefra nalazi se na 1.078 metara nadmorske visine, na sjevernom dijelu Sahare, a na južnom obodu planina Atlas.

Posljednji put je snijeg na ovom području pao 1979. godine, prenosi B92.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)