
07.02.2017 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: Deutsche Welle
Supermarket "The Good Food" otvoren je 4. veljače u Kölnu i prvi je ove vrste u Njemačkoj.
Prvi supermarket koji će prodavati samo sačuvane prehrambene otpatke otvoren je u Njemačkoj. To je mali korak ka "zero-waste" društvu (prev. bez otpada), ali veliki korak prema podizanju društvene svijesti, piše Deutsche-Welle.
Supermarket "The Good Food" (prev. dobra hrana) otvoren je 4. veljače u Kölnu i prvi je ove vrste u Njemačkoj. U njemu se prodaju razni proizvodi, od povrća do piva, koji bi inače bili uništeni kao otpad.
Cijene nisu fiksne, a kupci odlučuju koliko oni misle da neki proizvod vrijedi.
Prema podacima UN-ove Organizacije za prehranu i poljoprivredu, svake godine se trećina hrane proizvedene u svijetu baci. Ako bismo sačuvali samo četvrtinu bačene hrane, mogli bismo nahraniti skoro 900 milijuna gladnih.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.