Druženje socijalne radnice sa korisnicima socijalnog servisa Centra Fenix

05.03.2018 |

Filantropi

Izvor: Akta.ba

Druženje socijalne radnice sa korisnicima socijalnog servisa Centra Fenix

Ovakav vid druženja je mnogim korisnicima Centra Fenix važan element međusobne podrške, jer tu se najčešće radi o osobama koje žive same.

Utorkom od 12-13h socijalna radnica organizira druženje sa korisnicima Narodne kuhinje. Tokom druženja se uz ugodan razgovor uz kafu, čaj, slatkiše razmjenjuju informacije i novosti, savjeti vezani za zdravlje ili zdravstvene tegobe, govori o ličnim problemima, čitaju novinski članci, itd…

Ovakav vid druženja je mnogim korisnicima Centra Fenix važan element međusobne podrške, jer tu se najčešće radi o osobama koje žive same, te ih pored ostalih životnih problema, samoća dodatno opterećuje. Svrha ovih druženja je pružanje pažnje, dati im osjećaj da nisu odbačeni i zaboravljeni, a i da se međusobno druže i oraspolože.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI