KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo
Broj:4781/22
Datum: 27.10.2022.
Na osnovu člana 64. stav (1) tačka b) \ člana 70. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH", broj 39/14), člana 49.Statuta KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo, te prijedlog- preporuka Komisije za nabavke broj: JfHl3 /22 odj£f--1°-2022. godine, Direktor, donosi:
ODLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
Lot 2: Usluge servisiranja mašina za uređenje skijaških staza tip Aztec
I
Ovom Odlukom vrši se izbor najpovoljnijeg ponuđača Kare d.o.o.u postupku nabavke Lot 2: Usluge servisiranja mašina za uređenje skijaških staza tip Aztec
II
Izabrani ponuđač je dužan u roku od 5 (pet) dana od dana prijema ove Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača dostaviti dokaze predviđene članom 45. Zakona o javnim nabavkama, u formi i sadržaju kako je to zahtjevano u tenderskoj dokumentaciji ovog postupka nabavke. Dokazi moraju biti fizički dostavljeni na protokol ugovornog organa najkasnije peti dan po prijemu Odluke o izboru, u radnom vremenu ugovornog organa (do 16h), te za ugovorni organ nije relevantno na koji način su poslani. Dokaz koji se zahtjevaju moraju biti orginali ili ovjerene kopije.
III
Nakon pravosnažnosti ove Odluke, ugovorni organ će pozvati izabranog ponuđača iz tačke 1 ove Odluke radi zaključenja ugovora kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze vezane za predmetnu nabavku, u skladu sa odredbama Zakona o javnim nabavkama, odnosno poslati
obavještenje ponuđačima koji su učestvovali u postupku nabavke.
Obrazloženje
Na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke usluga, broj: 4234/22 od 05.10.2022.godine kojom se odobrava nabaka: Lot 2: Usluge servisiranja mašina za uređenje skijaških staza tip Aztec i Rješenje direktora o imenovanju Komisije za javne nabavke, broj: 4235/22 od 05.10.2022.godine, proveden je otvoreni postupak javne nabavke u postupku 707-1-2-249-3- 130/22 objavljenom dana 06.10.2022. godine.
Javno otvaranje ponuda u postupku predmetne nabavke održano je dana 21,10.2022.godine u 14:00 h, ul.Alipašina bb, ulaz E dvorana Zetra, o čemu je sačinjen poseban Zapisnik o otvaranju ponuda, broj: 4595/22 od 21.10.2022.g. Svim ponuđačima isti je dostavljen putem mail-a isti dan.
Komisija je prilikom otvaranja ponuda javno saopštiia podatke o nazivu i sjedištu ponuđača, ukupnu cijenu ponude i eventualni popust, ne praveći tom prilikom uvid u sadržaj i validnost dostavljene dokumentacije. Na Protokol do roka određenog za prijem ponuda (do 21.10.2022.godine do 12h), ugovorni organ je zaprimio ponude 1 (jednog) ponuđača i to: Kare d.o.o. Sarajevo
Komisija je izvršila uvid u dostavljene ponude svih ponuđača koji su učestvovali u predmetnom postupku nabavke te je prilikom analize ponuda komisija utvrdila sljedeće:
Da ponuda ponuđača Kare d.o.o. Sarajevo u iznosu od 29.700,00 KM bez PDV-a, koja u potpunosti ispunjava sve pravne, ekonomske i tehničke uslove utvrđene pozivom za dostavljanje ponuda, te je ista ocijenjena kao formalno-pravno. ekonomski i tehnički prihvatljiva.
Cijeneći činjenično stanje, Komisija konstatuje da su za javnu nabavku usluge Lot 2 Usluge servisiranja mašina za uređenje skijaških staza tip Aztec pristigla ukupno 1 (jedna) prihvatljiva ponude za Ugovorni organ.
Obzirom da ponuda ponuđača Kare d.o.o. Sarajevo u potpunosti odgovara traženim zahtjevima Ugovornog organa, da ovaj ponuđač ispunjava sve formalno-pravne, tehničke i ekonomske uslove odnosno zahtjeve ugovornog organa, odnosno da je njegova ponuda prihvatljiva za ugovornog organa, data je preporuka ugovornom organu da se u postupku nabavke usluga: Lot 2 Usluge servisiranja mašina za uređenje skijaških staza tip Aztec, izvrši dodjela ugovora navedenom ponuđaču, kao najpovoljnijem, a koji je ponudio najnižu prihvatljivu ponudu, koja iznosi 29.700,00 KM bez PDV-a, odnoso ukupna vrijednost Ugovora od 34.749,00 KM sa uračunatim PDV-om.
Cijeneći navedeno donosi se Odluka kao u dispozitivu.
Pouka o pravnom lijeku
Svaki ponuđač koji ima legitiman interes za konkretan ugovor o javnoj nabavci i koji smatra da je ugovorni organ u toku konkretnog postupka dodjele ugovora prekršio jednu ili više odredbi Zakona o javnim nabavkama i /ili podzakonskih akata ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana po prijemu odluke o izboru, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim nabavkama, radnim danima u radno vrijeme.