KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo
Broj:5093/22
Datum: 10.11.2022.
Na osnovu člana 64. stav (1) tačka b) i člana 70. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine
{„Službeni glasnik BiH", broj 39/14), člana 49.Statuta KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo, te prijedlog- preporuka Komisije za nabavke broj: 5028/22 od 08.10.2022. godine, Direktor, donosi:
ODLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
LOT 2 : Nabavka rezervnih dijelova za mašine za uređenje ski staza AZTEC Alpina 510 i AZTEC Dolomite
I
Ovom Odlukom vrši se izbor najpovoljnijeg ponuđača KARE d.o.o. u postupku nabavke roba: NABAVKA REZERVNIH DIJELOVA ZA TABAČE SNIJEGA (MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA
II
Izabrani ponuđač je dužan u roku od 5 (pet) dana od dana prijema ove Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača dostaviti dokaze predviđene članom 45. Zakona o javnim nabavkama, u formi i sadržaju kako je to zahtjevano u tenderskoj dokumentaciji ovog postupka nabavke. Dokazi moraju biti fizički dostavljeni na protokol ugovornog organa najkasnije peti dan po prijemu Odluke o izboru, u radnom vremenu ugovornog organa (do 16h), te za ugovorni organ nije relevantno na koji način su poslani.
Dokaz koji se zahtjevaju moraju biti orginali ili ovjerene kopije.
III
Nakon pravosnažnosti ove Odluke, ugovorni organ će pozvati izabranog ponuđača iz tačke 1 ove Odiuke radi zaključenja ugovora kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze vezane za predmetnu nabavku, u skladu sa odredbama Zakona o javnim nabavkama, odnosno poslati
obavještenje ponuđačima koji su učestvovali u postupku nabavke.
Obrazloženje
Na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke roba, broj: 4379/22 od 12.10.2022.godine kojom se odobrava nabaka roba: LOT 2 : Nabavka rezervnih dijelova za mašine za uređenje ski staza AZTEC Alpina 510 i AZTEC Dolomite i Rješenje direktora o imenovanju Komisije za javne nabavke, broj: 4380/22 od 12.10.2022.godine, proveden je otvoreni postupak javne nabavke u postupku 707-1-1-276-3-148/22 objavljenom dana 12.10.2022. godine.
Javno otvaranje ponuda u postupku predmetne nabavke održano je dana 27.10.2022.godine u 13:00h, ul.Alipašina bb, ulaz E dvorana Zetra, o čemu je sačinjen poseban Zapisnik o otvaranju ponuda za lot 2, broj: 4773/22 od 27.10.2022.g. Svim ponuđačima isti je dostavljen putem maila-a isti dan
Otvaranju ponuda nisu prisustvovali predstavnici ponuđača.
Komisija je prilikom otvaranja ponuda javno saopštila podatke o nazivu i sjedištu ponuđača, ukupnu cijenu ponude i eventualni popust, ne praveći tom prilikom uvid u sadržaj i validnost dostavljene dokumentacije. Na Protokol do roka određenog za prijem ponuda (do 27.10.2022.godine do 12h), ugovorni organ je zaprimio ponudu za lot 2, 1 (jednog) ponuđača i to: KARE d.o.o.
Komisija je izvršila uvid u dostavljene ponude svih ponuđača koji su učestvovali u predmetnom postupku nabavke te je prilikom analize ponuda komisija utvrdila sljedeće:
Da ponuda ponuđača KARE d.o.o.u iznosu od 48.183,00 KM bez PDV-a, u potpunosti ispunjava sve pravne, ekonomske i tehničke uslove utvrđene pozivom za dostavljanje ponuda, te je ista ocijenjena kao formalno-pravno, ekonomski i tehnički prihvatljiva.
Cijeneći činjenično stanje, Komisija konstatuje da su za javnu nabavku roba : LOT 2 : Nabavka rezervnih dijelova za mašine za uređenje ski staza AZTEC Alpina 510 i AZTEC Dolomite pristigle ukupno 1 Gedna) prihvatljiva ponude za Ugovorni organ.
Obzirom da je samo jedna prihvatljiva ponuda ponuđača KARE d.o.o. ugovorni organ nije zakazao e-aukciju, a kako je to i predviđeno članom 3. stava (3) Pravilnika o uslovima i načinu korištenja e-aukcije koji navodi: ,,u slučaju prijema jedne prihvatljive ponude e-aukcija se ne može zakazati, nego se postupak okončava u skladu sa članom 69. stav (1) tačka a) Zakona".
Obzirom da ponuda ponuđača KARE d.o.o. u potpunosti odgovara traženim zahtjevima Ugovornog organa, da ovaj ponuđač ispunjava sve formalno-pravne, tehničke i ekonomske uslove odnosno zahtjeve Ugovornog organa, odnosno da je njegova ponuda prihvatljiva za ugovornog organa, data je preporuka Ugovornom organu da se u postupku nabavke roba LOT 2: Nabavka rezervnih dijelova
za mašine za uređenje ski staza AZTEC Alpina 510 i AZTEC Dolomite, izvrši dodjela ugovora navedenom ponuđaču, kao najpovoljnijem, a koji je ponudio najnižu prihvatljivu ponudu, koja iznosi 48.183,00 KM bez PDV-a, odnoso ukupno vrijednost Ugovora od 56.374.11 KM sa uračunatim PDV-om.
Cijeneći navedeno donosi se Odluka kao u dispozitivu
Pouka o pravnom lijeku
Svaki ponuđač koji ima legitiman interes za konkretan ugovor o javnoj nabavci i koji smatra da je ugovorni organ u toku konkretnog postupka dodjele ugovora prekršio jednu ili više odredbi Zakona o javnim nabavkama i /ili podzakonskih akata ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana po prijemu odluke o izboru, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim
nabavkama, radnim danima u radno vrijeme.