Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 05.06.2026. 11:11

Izvor: Akta.ba, 25.05.2026.

Dijelovi uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Dijelovi uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova. Ugovorni organ je Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova Sarajevo. Datum objave je 05.06.2026. Odabrani ponuđač je KM TRADE d.o.o. Visoko. Vrijednost prihvaćene ponude iznosi 840.000,00 KM. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodovima: 18143000-3 (Zaštitna oprema, zaštitna odjeća), 35000000-4 (Sigurnosna, vatrogasna, policijska i odbrambena oprema), 35811200-4 (Policijska uniforma).

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati (aukcija) Nabavka dijelova uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina, originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

Bosna i Hercegovina

Federacija Bosne i Hercegovine

FEDERALNO MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA

FEDERALNO MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA

SARAJEVO

Broj:​ 01-08-08/2-11-3/118/26

Sarajevo,​25.05.2026. godine

Na osnovu člana 22. Zakona o unutrašnjim poslovima Federacije Bosne i Hercegovine („Službene novine Federacije BiH“, broj 81/14) i u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama BiH („Službeni glasnik BiH“, br. 39/14, 59/22 i 50/24), federalni ministar unutrašnjih/unutarnjih poslova d o n o s i

ODLUKU

o dodjeli okvirnog sporazuma za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova

- Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova

putem otvorenog postupka

I

Na osnovu člana 64. stav (1) tačka b), člana 69. stav (1) tačka a) i člana 70. stav (3), Zakona o javnim nabavkama BiH ("Službeni glasnik BiH", br. 39/14, 59/22 i 50/24), Odluke o pokretanju postupka javne nabavke dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka, broj:​ 01-07-07/3-11-3/118/26 od 26.03.2026. godine, Tenderske dokumentacije za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka, broj protokola:​ 01-07-07/3-11-3/118/26 od 26.03.2026. godine, obavještenja o nabavci, broj:​ 405-1-1-38-3-39/26 od 26.03.2026. godine (Službeni glasnik BiH, broj:​ 25/26 od 03.04.2026. godine), dodjeljuje se okvirni sporazum za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova.

II

Okvirni sporazum o isporuci dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova, dodjeljuje se ponuđaču KM TRADE d.o.o. Visoko u iznosu od 840.000,00 KM bez PDV-a.

III

Obavezuje se Sektor za materijalno-finansijske poslove Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutarnjih poslova, shodno Zakonu o javnim nabavkama BiH da pripremi sve potrebne akte za sklapanje okvirnog sporazuma sa ponuđačem KM TRADE d.o.o. Visoko.

IV

Za objavljivanje obavještenja o dodjeli okvirnog sporazuma za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka zadužuje se Sektor za materijalno - finansijske poslove Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutarnjih poslova.

V

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Obrazloženje

Komisija za provođenje postupka javne nabavke dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka, broj:​ 01-08-08/2-11-3/118/26 od 27.04.2026. godine, izvršila je analizu, pregled i ocjenu 4 (četiri) blagovremeno pristiglih ponuda ponuđača:

1.​ DANIAL S d.o.o.Tešanj

2.​ SHOT d.o.o. Zenica

3.​ KM TRADE d.o.o. Visoko

4.​ ZENKO d.o.o. Zenica

1.​ Ponuda ponuđača DANIAL S d.o.o.Tešanj za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova -Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka iznosi 1.497.600,00 KM bez PDV-a, odnosno 1.752.192,00 KM sa obračunatim PDV-om.

Ponuđač DANIAL S d.o.o.Tešanj je ispunio sve kvalifikacione uslove iz Tenderske dokumentacije za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka. Komisija je izvršila računsku provjeru ponude ponuđača i konstatovala da nema računske greške.

Ponuda ovog ponuđača je prihvatljiva za ugovorni organ i ista će biti predmet dalje evaluacije ponuda.

2.​ Ponuda ponuđača SHOT d.o.o. Zenica za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova -Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka iznosi 1.500.000,00 KM bez PDV-a, odnosno 1.755.000,00 KM sa obračunatim PDV-om.

Ponuđač SHOT d.o.o. Zenica je ispunio sve kvalifikacione uslove iz Tenderske dokumentacije za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka. Komisija je izvršila računsku provjeru ponude ponuđača i konstatovala da nema računske greške.

Ponuda ovog ponuđača je prihvatljiva za ugovorni organ i ista će biti predmet dalje evaluacije ponuda.

3.​ Ponuda ponuđača KM TRADE d.o.o. Visoko za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova-Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka iznosi 1.500.000,00 KM bez PDV-a, odnosno 1.755.000,00 KM sa obračunatim PDV-om.

Ponuđač KM TRADE d.o.o. Visoko je ispunio sve kvalifikacione uslove iz Tenderske dokumentacije za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka. Komisija je izvršila računsku provjeru ponude ponuđača i konstatovala da nema računske greške.

Ponuda ovog ponuđača je prihvatljiva za ugovorni organ i ista će biti predmet dalje evaluacije ponuda.

4.​ Ponuda ponuđača ZENKO d.o.o. Zenica za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova -Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka iznosi 1.500.000,00 KM bez PDV-a, odnosno 1.755.000,00 KM sa obračunatim PDV-om.

Ponuđač ZENKO d.o.o. Zenica je ispunio sve kvalifikacione uslove iz Tenderske dokumentacije za javnu nabavku dijelova uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova - Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova putem otvorenog postupka. Komisija je izvršila računsku provjeru ponude ponuđača i konstatovala da nema računske greške.

Ponuda ovog ponuđača je prihvatljiva za ugovorni organ i ista će biti predmet dalje evaluacije ponuda.

Shodno kriteriju za dodjelu okvirnog sporazuma (najniža cijena) predmetnom tenderskom dokumentacijom je predviđena e-aukcija, koja je održana dana 18.05.2026. godine, te je po završetku iste i formirana rang lista prihvatljivih ponuda sa cijenama kako slijedi:

KONAČNA RANG LISTA PONUĐAČA KOJI SU UČESTVOVALI U E-AUKCIJI

Red. broj Naziv ponuđača Cijena ponude u KM (bez PDV-a) Umanjenje cijene Rang
1.​ KM TRADE d.o.o. VISOKO 840.000,00 KM 44% 1
2.​ DANIAL S d.o.o. TEŠANJ 859.999,99 KM 42,57% 2
3.​ SHOT d.o.o. ZENICA 1.498.500,00 KM 0,1% 3
4.​ ZENKO d.o.o. ZENICA 1.500.000,00 KM 0% 4

Shodno navedenom, a kako je ponuđač KM TRADE d.o.o. Visoko dostavio prihvatljivu ponudu sa najnižom cijenom u iznosu od 840.000,00 KM bez PDV-a, u skladu sa članom 64. stav (1) tačka b) i članom 69. stav (1) tačka a) i člana 70. stav (3), Zakona o javnim nabavkama BiH, odlučeno je kao u dispozitivu ove odluke.

Pouka o pravnom lijeku:

Protiv ove odluke može se izjaviti žalba Uredu za razmatranje žalbi BiH, u pisanoj formi u roku od 10 (deset) dana od dana prijema iste. Žalba se podnosi putem Ugovornog organa u 3 (tri) primjerka i dokazom o uplaćenoj taksi.

MINISTAR

dr. sc. Ramo Isak