Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 26.03.2026. 13:29

Izvor: Portal javnih nabavki/nabava BiH, 26.03.2026.

(aukcija) Nabavka dijelova uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina

Sažetak obavještenja o nabavci (međunarodno objavljivanje)

Ova stranica sadrži obavještenje o javnoj nabavci sa međunarodnim objavljivanjem. Predmet nabavke je (aukcija) Nabavka dijelova uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina. Ugovorni organ je Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova Sarajevo. Nabavka pripada kategoriji Robe, a CPV klasifikacije su 18143000-3 (Zaštitna oprema, zaštitna odjeća), 35000000-4 (Sigurnosna, vatrogasna, policijska i odbrambena oprema), 35811200-4 (Policijska uniforma). Rok za dostavljanje ponuda je 11.05.2026. Datum objave je 26.03.2026.

Na stranici su dostupne informacije o postupku, uslovima za učešće, rokovima i povezanoj dokumentaciji.

Postupak javne nabavke je završen dodjelom ugovora. Datum dodjele je 24.08.2026., odabrani ponuđač je danial S d.o.o. Tešanj, a vrijednost ugovora je 859.999,99 KM. Za detaljne informacije o konačnom rezultatu postupka, odabranom ponuđaču i vrijednosti ugovora pogledajte: Dijelovi uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina.

Dostupni su i povezani dokumenti postupka: Dijelovi uniformi za kadete Policijske akademije Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova (Obavještenje o dodjeli ugovora), kako biste mogli pratiti kompletan tok javne nabavke, od objave tendera, preko svih izmjena i eventualnog poništenja, do konačne odluke o dodjeli ugovora.

OBAVJEŠTENJE O NABAVCI

405-1-1-38-3-39/26


ODJELJAK I: UGOVORNI ORGAN


I 1. Podaci o ugovornom organu

Naziv FEDERALNO MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH/UNUTARNJIH POSLOVA
IDB/JIB 4200742210000
Kontakt osoba/Služba za kontakt Alema Isaković
Adresa Mehmeda Spahe broj 7
Poštanski broj 71000 Sarajevo (bhp)
Općina/Grad Sarajevo Centar (Sarajevo)
Telefon (033) 280-020
Faks (033) 590-218
Elektronska pošta info@fmup.gov.ba
Internet adresa www.fmup.gov.ba

I 3. Adresa za prijem ponuda/zahtjeva za učešće

Kao u Aneksu A – Adresa za prijem ponuda/zahtjeva za učešće

I 4. Adresa za dodatne informacije

Kao u Aneksu A – Adresa za dodatne informacije

I 5. Vrsta ugovornog organa, nivo i glavna djelatnost

I 5.a. Vrsta

Institucija vlasti iz člana 4. stav (1) tačka a) ZJN

I 5.b. Nivo

Entitetski nivo,Federacija Bosne i Hercegovine

I 5.c. Djelatnost

Izvršna vlast

I 6. Zajednička nabavka

Ne

I 7. Nabavka u ime drugih ugovornog organa?

Ne

ODJELJAK II: PREDMET UGOVORA


II 1. Vrsta ugovora

Robe, Kupovina

II 2. Podjela na lotove

Ne

II 2.d. Obrazloženje nedjeljenja postupka na lotove

Zbog prirode i nedjeljivosti robe predmetne nabavke

II 3. Da li se namjerava zaključiti okvirni sporazum?

Da

II 3.a. Broj ponuđača sa kojima će se zaključiti okvirni sporazum

Jedan ponuđač

II 3.b. Trajanje okvirnog sporazuma

31 Mjesec(i)

II 3.c. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM

1500000,00

II 4. Opis

II 4.a. Naziv predmeta okvirnog sporazuma

Nabavka dijelova uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina

II 4.b. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma

Nabavka dijelova uniformi za kadete Policijske akademije FMUP-a 2026.-2028. godina

II 4.c. Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
  Glavni rječnik
Kod Opis
Glavni predmet 35000000-4 Sigurnosna, vatrogasna policijska i odbrambena oprema

II 5. Podaci o Sporazumu o javnoj nabavci

II 5.a. Da li je ugovor obuhvaćen Sporazumom o javnoj nabavci (GPA)?

Ne

II 6. Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma

Količine date u obrascu za cijenu ponude

II 7. Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova

Policijska akademija FMUP-a, ul. Dobojska 32, Sarajevo, fco magacin uniformi Nastavni objekat

ODJELJAK III: PRAVNE, EKONOMSKE I TEHNIČKE INFORMACIJE


III 1. Da li se zahtijeva garancija za ponudu?

Da.
Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji.

III 2. Da li se zahtijeva garancija za izvršenje ugovora?

Da.
Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji.

III 3. Bitni uslovi finansiranja i plaćanja ili upućivanje na odgovarajuće propise

Iz Budžeta FBiH

III 4. Ograničenja za učešće

Obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, a dokazi definisani detaljno u tenderskoj dokumentaciji.

III 5. Sposobnost za obavljanje profesionalne djelatnosti

Prema TD

III 7. Tehnička ili profesionalna sposobnost

Prema TD

III 9. Rezervisan ugovor

Ne

ODJELJAK IV: POSTUPAK


IV 1. Vrsta postupka

Otvoreni postupak

IV 2. Kriterij za dodjelu ugovora

Najniža cijena

IV 3. Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije

30.04.2026.

IV 4. Provođenje postupka elektronskim putem?

Ne

IV 5. Da li se namjerava koristiti e-aukcija?

Da

IV 6. Da li je objavljeno prethodno informacijsko obavještenje?

Ne

IV 7. Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće

Datum i vrijeme 11.05.2026. 10:00

IV 8. Rok za otvaranje ponuda

Adresa i mjesto otvaranja ponuda ul. Mehmeda Spahe broj 7, Sarajevo
Datum i vrijeme 11.05.2026. 10:30


ANEKS A


I 3. Adresa za prijem ponuda/zahtjeva za učešće

Kontakt osoba Alema Isaković
Adresa Mehmeda Spahe broj 7
Poštanski broj 71000 Sarajevo (bhp)
Općina/Grad Sarajevo Centar (Sarajevo)
Telefon (033) 280-020
Faks (033) 590-218
Elektronska pošta info@fmup.gov.ba
Internet adresa www.fmup.gov.ba

I 4. Adresa za dodatne informacije

Kontakt osoba Alema Isaković
Adresa Mehmeda Spahe broj 7
Poštanski broj 71000 Sarajevo (bhp)
Općina/Grad Sarajevo Centar (Sarajevo)
Telefon (033) 280-020
Faks (033) 590-217
Elektronska pošta mat-fin@fmup.gov.ba
Internet adresa www.fmup.gov.ba



INTERNATIONAL NOTICE - SUMMARY


PART I: CONTRACTING AUTHORITY


I 1. Contracting authority data

Name Ministry of internal Affairs of Federation of Bosnia and Herzegovina
IDB/JIB 4200742210000
Contact Person Džana Mujkić, Aldina Hasić, Alma Popara i Alema Isaković
Address Mehmeda Spahe broj 7
Postal Code 71000 Sarajevo (bhp)
Municipality/City Sarajevo Centar (Sarajevo)
Telephone (033) 280-020
Fax Number (033) 590-218
Email Address info@fmup.gov.ba
Web Site Address www.fmup.gov.ba

I 3. Type of the contracting authority, level and main activity

I 3.a. Type of contracting authority

Government Institutions referred to in the Article 4 (1), subsection a) of the PPL

I 3.b. Level of government where contracting authority belong to

Entity level,Federation of Bosnia and Herzegovina

I 3.c. Main activity of contracting authority

Executive Branch

PART II: OBJECT OF THE CONTRACT


II 1. Type of the contract

Goods, Purchase

II 1.a. Title of the object of the contract

Procurement of uniform for Police Academy cadets for Ministry of Internal Affairs of Federation of Bosnia and Herzegovina

II 1.b. Description of the object of the contract

Procurement of uniform for Police Academy cadets for Ministry of Internal Affairs of Federation of Bosnia and Herzegovina

II 1.c. Common procurement vocabulary (CPV)
  Main vocabulary
Code Description
Main object 35000000-4 Security, fire-fighting, police and defence equipment

II 1.d. Total quantity (number of units) or scope of the contract
Approximate quantities are given in the bid price form in tender documentation

PART III: PROCEDURE


III 1. Type of procedure

Open procedure

III 2. Conditions for obtaining tender documents

III 2.a. Tender documents published on the public procurement portal?

Yes

III 2.b. Obtainable until

30.04.2026.

III 3. Do you intend to use the e-auction?

Yes

III 4. Deadline and address for receipt of tenders/requests to participate

Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće 11.05.2026. 10:00
Adresa i mjesto otvaranja ponuda Mehmeda Spahe 7, Sarajevo

III 5. Submitting offer through e-Procurement system?

No

NAPOMENA:Tenderska dokumentacija je objavljena i dostupna na Portalu javnih nabavki www.ejn.gov.ba.
Da bi ponuđač bio učesnik u datom postupku javne nabavke (član 55. ZJN BiH), potrebno je da istu preuzme sa portala JN (ejn.gov.ba) sa svojim korisničkim podacima.
Za sva dodatna pitanja i nejasnoće obratite se odjelu Tendera: tenderi@akta.ba.
Tenderska Dokumentacija