Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 12.08.2024. 14:28

Izvor: Portal javnih nabavki/nabava BiH, 12.08.2024.

(aukcija) Izvođenje radova na izgradnji FNE EP HZHB 1 (faza I)

Sažetak obavještenja o nabavci (međunarodno objavljivanje)

Ova stranica sadrži obavještenje o javnoj nabavci sa međunarodnim objavljivanjem. Predmet nabavke je (aukcija) Izvođenje radova na izgradnji FNE EP HZHB 1 (faza I). Ugovorni organ je JP Elektroprivreda HZ HB d.d. Mostar. Nabavka pripada kategoriji Radovi, a CPV klasifikacije su 09331200-0 (Solarni fotovoltaični moduli), 45000000-7 (Građevinski radovi), 45250000-4 (Radovi na izgradnji postrojenja, rudnika i fabrika, i postrojenja vezanih za industriju nafte i gasa). Rok za dostavljanje ponuda je 01.10.2024. Datum objave je 12.08.2024.

Na stranici su dostupne informacije o postupku, uslovima za učešće, rokovima i povezanoj dokumentaciji.

Postupak javne nabavke je završen dodjelom ugovora. Datum dodjele je 26.03.2025., a odabrani ponuđači su DELING d.o.o. Tuzla i GP TOMING d.o.o. Grude. Za detaljne informacije o rezultatu postupka i odabranom ponuđaču pogledajte: Izgradnja FNE EP HZHB 1 (faza I).

Dostupni su i povezani dokumenti postupka: (izmjena aukcije) Izvođenje radova na izgradnji FNE EP HZHB 1 (faza I) (Ispravka obavještenja) i (izmjena aukcije) Izvođenje radova na izgradnji FNE EP HZHB 1 (faza I) (Ispravka obavještenja), kako biste mogli pratiti kompletan tok javne nabavke, od objave tendera, preko svih izmjena i eventualnog poništenja, do konačne odluke o dodjeli ugovora.

OBAVIJEST O NABAVI

799-1-3-1169-3-588/24


ODJELJAK I: UGOVORNO TIJELO


I 1. Podaci o ugovornom tijelu

Naziv JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR
IDB/JIB 4227248350007
Kontakt osoba/Služba za kontakt Gordana Ivić
Adresa Ulica kralja Petra Krešimira IV broj 6-A
Poštanski broj 88000 Mostar (hp mo)
Općina/Grad Mostar
Telefon (036) 335-804
Faks (036) 335-804
Elektronička pošta sektor.nabave@ephzhb.ba
Internet adresa www.ephzhb.ba

I 3. Adresa za primanje ponuda/zahtjeva za sudjelovanje

Kao pod I 1.

I 4. Adresa za dodatne informacije

Kao pod I 1.

I 5. Vrsta ugovornog tijela, razina i glavna djelatnost

I 5.a. Vrsta

Sektorsko ugovorno tijelo iz članka 5. ZJN

I 5.b. Razina

Entitetska razina,Federacija Bosne i Hercegovine

I 5.c. Djelatnost

Električna energija

I 6. Zajednička nabava

Ne

I 7. Nabava u ime drugih ugovornih tijela?

Ne

ODJELJAK II: PREDMET UGOVORA


II 1. Vrsta ugovora

Radovi, Izgradnja cijele građevine ili njenih dijelova, građevinarstvo, Drugi građevinski radovi koji uključuju posebne
zanatske radove

II 2. Podjela na lotove

Ne

II 2.d. Obrazloženje nedjeljenja postupka na lotove

Radi se o nedjeljivoj cjelini

II 3. Da li se namjerava zaključiti okvirni sporazum?

Ne

II 4. Opis

II 4.a. Naziv predmeta ugovora

Izgradnja FNE EP HZHB 1 (faza I)

II 4.b. Kratak opis predmeta ugovora

Predmetna nabava podrazumijeva izradu izvedbenog projekta za izgradnju prve faze fotonaponske elektrane EP HZHB1,
izgradnju prve faze fotonaponske elektrane EP HZHB1 što podrazumijeva i nabavu i ugradnju potrebne opreme za punu
funkcionalnost elektrane, provedbu funkcionalnih ispitivanja elektrane, izradu projekta izvedenog stanja, ishođenje
uporabne dozvole, puštanje elektrane u probni rad, provođenje testova usuglašenosti s elaboratom tehničkog rješenja
priključenja na mrežu i ishođenje suglasnosti za trajni pogon, te održavanje ugrađene opreme u periodu od 36 mjeseci od
dozvole za trajni pogon elektrane.

II 4.c. Jedinstveni rječnik javne nabave (JRJN)
  Glavni rječnik
Kod Opis
Glavni predmet 45250000-4 Građevinski radovi na energetskim objektima, rudarskim i proizvodnim objektima i građevinama vezanim za naftnu i
Dodatni predmet(i) 09331200-0 Solarni fotonaponski moduli

II 5. Podaci o Sporazumu o javnoj nabavi

II 5.a. Da li je ugovor obuhvaćen Sporazumom o javnoj nabavi (GPA)?

Ne

II 6. Ukupna količina ili obim ugovora

Sukladno tenderskoj dokumentaciji

II 6.a. Procijenjena ukupna vrijednost ugovora bez PDV-a u KM

69997992,00

II 7. Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova

Stolac, HNŽ

II 9. Trajanje ugovora ili rok izvršenja

36 mjeseci

ODJELJAK III: PRAVNE, EKONOMSKE I TEHNIČKE INFORMACIJE


III 1. Da li se zahtijeva jamstvo za ponudu?

Da.
Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji

III 2. Da li se zahtijeva garancija za izvršenje ugovora?

Da.
Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji

III 3. Bitni uvjeti finansiranja i plaćanja ili upućivanje na odgovarajuće propise

Sukladno TD

III 4. Ograničenja za sudjelovanje

Obvezni uvjeti za sudjelovanje iz članka 45. Zakona o javnim nabavama, a dokazi definiranii detaljno u tenderskoj
dokumentaciji.

III 5. Sposobnost za obavljanje profesionalne djelatnosti

Sukladno TD

III 6. Ekonomska i financijska sposobnost

Sukladno TD

III 7. Tehnička ili profesionalna sposobnost

Sukladno TD

III 9. Rezervirani ugovor

Ne

III 10. Posebni uslovi za ugovore o radovima

III 10.a. Izvođenje radova ograničeno za određenu profesiju

Ne

III 10.b. Pravne osobe moraju naznačiti imena i stručnu kvalifikaciju osoba odgovornih za izvođenje radova

Ne

ODJELJAK IV: POSTUPAK


IV 1. Vrsta postupka

Otvoreni postupak

IV 2. Kriterij za dodjelu ugovora

Najniža cijena

IV 3. Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije

26.09.2024.

IV 4. Provođenje postupka elektronskim putem?

Ne

IV 5. Da li se namjerava koristiti e-aukcija?

Da

IV 6. Da li je objavljena prethodna informacijska obavijest?

Ne

IV 7. Rok za primanje ponuda/zahtjeva za sudjelovanje

Datum i vrijeme 01.10.2024. 11:30

IV 8. Rok za otvaranje ponuda

Adresa i mjesto JP ,,Elektroprivreda HZ HB'' d.d. Mostar, Ulica Kralja Petra Krešimira IV br.6-A
Datum i vrijeme 01.10.2024. 12:00


INTERNATIONAL NOTICE - SUMMARY


PART I: CONTRACTING AUTHORITY


I 1. Contracting authority data

Name Utility sector referred to in the Article 5 of the PPL
UIN 4227248350007
Contact person Gordana Ivić
Address Ulica kralja Petra Krešimira IV broj 6-A
Postal code 88000 Mostar (hp mo)
Municipality/City Mostar
Telephone (036) 335-804
Fax number (036) 335-804
Email address sektor.nabave@ephzhb.ba
Website address www.ephzhb.ba

I 3. Type of the contracting authority, level and main activity

I 3.a. Type of contracting authority

Utility sector referred to in the Article 5 of the PPL

I 3.b. Level of government where contracting authority belong to

Entity level,Federation of Bosnia and Herzegovina

I 3.c. Main activity of contracting authority

Electricity

PART II: OBJECT OF THE CONTRACT


II 1. Type of the contract

Works, Building of complete construction or parts thereof, civil engineering, Other construction works involving special
trades

II 1.a. Title of the object of the contract

Construction of Photovoltaic Power Plant "EPHZHB 1" Phase 1

II 1.b. Description of the object of the contract

Construction of Photovoltaic Power Plant "EPHZHB 1" Phase 1


II 1.c. Common procurement vocabulary (CPV)
  Main vocabulary
Code Description
Main object 45250000-4 Construction works for plants, mining and manufacturing and for buildings relating to the oil and gas industry
Additional object(s) 09331200-0 Solar photovoltaic modules

II 1.d. Total quantity (number of units) or scope of the contract
In accordance with the tender documents

PART III: PROCEDURE


III 1. Type of procedure

Open procedure

III 2. Conditions for obtaining tender documents

III 2.a. Tender documents published on the public procurement portal?

Yes

III 2.b. Obtainable until

26.09.2024.

III 3. Do you intend to use the e-auction?

Yes

III 4. Deadline and address for receipt of tenders/requests to participate

Date and time 01.10.2024. 11:30
Address and place JP ,,Elektroprivreda HZ HB'' d.d. Mostar, Ulica Kralja Petra Krešimira IV br.6-A

III 5. Submitting offer through e-Procurement system?

No

NAPOMENA:Tenderska dokumentacija je objavljena i dostupna na Portalu javnih nabavki www.ejn.gov.ba.
Da bi ponuđač bio učesnik u datom postupku javne nabavke (član 55. ZJN BiH), potrebno je da istu preuzme sa portala JN (ejn.gov.ba) sa svojim korisničkim podacima.
Za sva dodatna pitanja i nejasnoće obratite se odjelu Tendera: tenderi@akta.ba.
Tenderska Dokumentacija