
09.05.2019 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena
Evropska unija nikad nije bila u težoj situaciji, od osnivanja do danas.
Predsjednik Evropskog pokreta u BiH Predrag Praštalo čestitao je bh. građanima Dan Evrope uz napomenu "da smo nakon četiri godine određenog napretka koji smo ostvarili od 2014. do 2018. godine, nažalost, ponovo u fazi zastoja procesa evropskih integracija".
"Samo neformiranje vlasti, što na državnom što federalnom nivou, dovodi do toga da i ono što smo dobro uradili prije četiri godine sad stavljamo pod upitnik. I naravno da je kandidatski status upitan za Bosnu i Hercegovinu.", naglasio je Praštalo.
Mišljenja je da je danas, na Dan Evrope,"malo kome u EU do nekog slavlja i obilježavanja jer se Evropa nalazi pred, možda, dosad najvažnijim izborima za Evropski parlament".
"Evropska unija nikad nije bila u težoj situaciji, od osnivanja do danas. Nekoliko bitnih problema opterećuje EU, spoljnih i unutarnjih. Evropa trenutno nije u najpovoljnijem okruženju, nije možda mnogima ni prvi izbor. Kod nas, iz iskustva koje imamo, EU je trenutno treća, četvrta ili možda i peta ljubav za građane Bosne i Hercegovine jer neke druge velike sile sve više investiraju u BiH i bore se za svoje pozicije.", naglašava Praštalo.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.