
05.08.2021 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: SRNA
Vinogradari u Republici Srpskoj za sada očekuju berićetnu godinu, izjavio je predsjednik Udruženja vinogradara i vinara Republike Srpske Aleksandar Banjac.
Vinogradari u Republici Srpskoj za sada očekuju berićetnu godinu, izjavio je predsjednik Udruženja vinogradara i vinara Republike Srpske Aleksandar Banjac.
Banjac je naveo da će berbe grožđa u ovoj godini početi nešto kasnije u odnosu na obično, ali da se vinari nadaju najboljem.
"Do berbe ima oko mjesec, zavisno od sorte grožđa. Ako ne bude previše kiše ili ne daj Bože leda u ovom "finišu", možemo očekivati izuzetno dobru godinu", rekao je Banjac za "Glas Srpske".
Agronom Branko Anđelić iz Trebinja kaže da sušni dani u jednu ruku pogoduju vinovoj lozi, jer je štite od biljnih bolesti, ali ističe da su vinogradari morali da zalijevaju loze.
"Smatram da će biti malo veći prinos u odnosu na prošlu godinu", rekao je Anđelić.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.