Vlada KS imenovala Samira Avdića za vođu tima za izradu plana obnove trebevićke bob staze

22.04.2022 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Vlada KS imenovala Samira Avdića za vođu tima za izradu plana obnove trebevićke bob staze

Vlada Kantona Sarajevo imenovala je jučer Tim za izradu plana revitalizacije i rekonstrukcije trebevićke bob staze.

Vlada Kantona Sarajevo imenovala je jučer Tim za izradu plana revitalizacije i rekonstrukcije trebevićke bob staze.

Timom će rukovoditi ministar kulture i sporta KS Samir Avdić, a u njegovom sastavu su i dogradonačelnica Anja Margetić, te predstavnici nadležnih kantonalnih javnih uprava, preduzeća i zavoda, Sankaškog saveza BiH,  Ministarstva privrede, Ministarstva komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša, Kantonalnog pravobranilaštva i Kabineta premijera KS.

Vlada je ranije proglasila obnovu bob staze projektom od javnog interesa za Kanton Sarajevo, što je posebno važno u kontekstu moguće zajedničke kandidature Grada Barselone i Grada Sarajevo za Zimske olimpijske igre 2030. godine. Jedan od uslova jeste da bob staza bude obnovljena i uključena u svjetska takmičenja za sve zimske olimpijske discipline koje se mogu održavati na njoj.

Kako je istaknuto, bob staza na Trebeviću, kao jedna od 17 u svijetu, je prioritet za obnovu jer predstavlja neprocjenjivu vrijednost za budući društveno-ekonomski i održivi razvoj kantona. Njenom obnovom će Sarajevo postati  još privlačnija zimsko-sportska i turističko-rekreativna destinacija.

Imenovani članovi Tima za za revitalizaciju i rekonstrukciju trebevićke bob staze dostavit će Plan aktivnosti Vladi Kantona Sarajevo na dalje postupanje, saopćeno je.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI