Obuka prve generacije energetskih certifikatora u BiH: U toku prijave za treći termin

05.03.2011 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Obuka prve generacije energetskih certifikatora u BiH: U toku prijave za treći termin

Centar za ekonomski, tehnološki i okolinski razvoj (CETEOR) u petak je u Sarajevu obilježio završetak obuke prve generacije energetskih certifikatora objekata u FBiH.

Program osposobljavanja (drugi termin) počeo je 21. februara, a pohađalo ga je 28 participanata iz Bosne i Hercegovine.

U prvom terminu, početkom februara obuku je pohađao 31 participant, dok je treći termin obuke predviđen od 21. do 25. marta ove godine i već se popunjava.

"Cilj nam je osposobiti stručnjake koji će moći da na neovisan način provode energetske preglede i certifikaciju objekata te izrađuju popratne preporuke za ekonomski povoljno poboljšanje energetskih karakteristika objekata", kazao je Feni voditelj projekata u CETEOR-u Sanjin Avdić.

CETEOR je odlukom Ministarstva prostornog uređenja FBiH ovlašten kao nosilac Programa osposobljavanja i usavršavanja za energetske preglede i energetsko certificiranje objekata.

Nakon obuke, CETEOR je polaznicima izdao uvjerenja o učestvovanju u programu usavršavanja na osnovu kojeg stiču pravo polaganja ispita pred stručnim odborom pri Ministarstvu prostornog uređenja FBiH.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI