gras

23.01.2024 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Vlada KS donijela odluku

U ovoj godini bit će penzionisano 46 radnika GRAS-a

Na prijedlog Ministarstva saobraćaja, Vlada Kantona Sarajevo donijela je Odluku o uplati doprinosa za penziono osiguranje radnicima GRAS-a.

Na prijedlog Ministarstva saobraćaja, Vlada Kantona Sarajevo donijela je Odluku o uplati doprinosa za penziono osiguranje radnicima GRAS-a koji ostvaraju pravo na penziju u ovoj godini, a kojima od 2009. do 2016. godine nisu uplaćivani doprinosi.

Ove godine, Vlada je izdvojila sredstva za 46 uposlenika u iznosu od 1,4 milion KM.

Ovo je nastavak aktivnosti Vlade i resornog ministarstva u rješavanju dugogodišnjeg problema s kojima se uposlenici susreću.

Podsjećamo, u posljednje dvije godine penzionisano je preko 150 uposlenika ovog preduzeća zahvaljujući odlukama Vlade i izmirivanju svih obaveza i doprinosa.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI