
23.01.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Na prijedlog Ministarstva saobraćaja, Vlada Kantona Sarajevo donijela je Odluku o uplati doprinosa za penziono osiguranje radnicima GRAS-a.
Na prijedlog Ministarstva saobraćaja, Vlada Kantona Sarajevo donijela je Odluku o uplati doprinosa za penziono osiguranje radnicima GRAS-a koji ostvaraju pravo na penziju u ovoj godini, a kojima od 2009. do 2016. godine nisu uplaćivani doprinosi.
Ove godine, Vlada je izdvojila sredstva za 46 uposlenika u iznosu od 1,4 milion KM.
Ovo je nastavak aktivnosti Vlade i resornog ministarstva u rješavanju dugogodišnjeg problema s kojima se uposlenici susreću.
Podsjećamo, u posljednje dvije godine penzionisano je preko 150 uposlenika ovog preduzeća zahvaljujući odlukama Vlade i izmirivanju svih obaveza i doprinosa.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.