SAD

19.07.2024 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

RS u deficitu

Ambasada SAD: Vlada RS se zadužila za više od 1,1 milijardu KM, gdje je nestao taj novac?

Postavili pitanje vlastima u RS-u.

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država oglasila se jučer na platformi X povodom finansijske situacije u bh. entitetu Republia Srpska, navodeći da se taj entitet samo na Banjalučkoj berzi u posljednih godinu i po dana zadužio za više od 1,1 milijardu KM.

Ambasada SAD-a postavila je pitanje vlastima u RS-u: "Gdje je nestao sav taj novac?"

"Vlada RS se u posljednjih 18 mjeseci samo na Banjalučkoj berzi zadužila za više od 1,1 milijardu KM, što je značajan iznos koji ne uključuje čak ni komercijalne kredite koje je Vlada RS-a uzela, a čiji uslovi nisu stavljeni na uvid javnosti. Dakle, ako je Vlada RS-a ipak završila u deficitu, i dalje ima problema s plaćanjem i poštovanjem rokova plaćanja socijalnih usluga i poljoprivrednih subvencija, postavlja se pitanje gdje je nestao sav taj novac", navodi se u objavi američke ambasade na X platformi.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI