
07.08.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: N1
Od 600 radnika njih 200 radi na održavanju jamskih prostorija.
Situacija u RMU Zenica je sve teža. Ugalj se ne iskopava od početka marta. Rudarima se uskoro duguje i četvrta zarađena plaća. Rudnik je pred potpunim zatvaranjem, a građani Zenice kao da ne vjeruju da se to dešava s jednim od simbola grada.
Od 600 radnika njih 200 radi na održavanju jamskih prostorija.
"Održavanje jamskih prostorija znači da bi sačuvali svu opremu. Da ne bi došlo do poplave u jami i naravno plin jer znamo da su ovo metanske jame i rizično je ostaviti te jamske prostorije", rekao je Evelin Alić, radnik RMU Zenica.
Više u prilogu Nove BH.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.