
Foto: Fena
08.08.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: N1
"Dok sam na čelu ove institucije, nabavljat će se samo najbolje. Nisam dužan medijima polagati račune za svoje odluke," izjavio je Isak.
Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak osvrnuo se na brojne kritike, uključujući kupovinu skupih telefona za zaposlenike Federalne uprave policije (FUP), korištenje službenog vozila za ljetovanje, kao i nedavnu kaznu zbog preuranjene izborne kampanje.
U razgovoru za N1, Isak je odgovorio na pitanje zašto je nabavljeno 11 telefona pojedinačne vrijednosti 3.600 KM i kako će se koristiti.
"Ti telefoni su u upotrebi već skoro godinu dana. Da nam nisu potrebni tako kvalitetni uređaji, ne bismo ih nabavljali. Kao što vi u studiju koristite najbolje kamere, tako i mi trebamo vrhunsku opremu. Planiram nabaviti još telefona, čekam izlazak iPhone 16 modela, jer naši ljudi obavljaju kvalitetan posao. Kad sam preuzeo funkciju, koristili su Golf 5. Sada imaju nove Škode, novu opremu i borbena vozila, novo oružje, a opremaju se i kancelarije. Dok sam na čelu ove institucije, nabavljat će se samo najbolje. Nisam dužan medijima polagati račune za svoje odluke," izjavio je Isak.
Ministar je također odbacio tvrdnje da je na ljetovanje u Makarsku išao službenim vozilom.
"Nikad ne koristim službeno vozilo. U mom voznom parku najslabije je službeno vozilo. I da idem službenim vozilom na put – to je smiješno. Zašto bih koristio nešto državno, ako imam svoga i previše. Pozivam Graničnu policiju da dostavi snimke mog prelaza, ako sam igdje prešao sa službenim vozilom, odmah dajem ostavku. To sam ja, ja sam original, ne mogu da budem kao drugi", rekao je.
Osvrnuo se i na kaznu Centralne izborne komisije BiH zbog preuranjene izborne kampanje, koja je izrečena njegovoj stranci Snaga naroda u iznosu od 6.000 KM.
"To nije bila kampanja, već odgovor Dodiku. Ljudi u CIK-u nisu profesionalno odradili svoj posao. Spot je sadržavao samo patriotizam i prezentaciju lijepih destinacija naše predivne Bosne i Hercegovine. Oni su negativni, dok sam ja pozitivan," zaključio je ministar, prenosi N1.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.