
01.07.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Bosna i Hercegovina danas konačno prelazi s analognog na digitalni televizijski signal.
Bosna i Hercegovina danas konačno prelazi s analognog na digitalni televizijski signal. Program javnih servisa za korisnike zemaljskog signala, bit će tehnički kvalitetniji i slika čišća, javlja BHRT.
Od danas, građani će morati izvršiti preskeniranje svojih TV prijemnika, kako bi mogli pratiti program javnih RTV servisa.
Slijedi puštanje digitalnog signala, najprije za regije Sarajeva, Mostara i Banje Luke. Rok je produljen za šest mjeseci, kada je planirano da signal bude pušten i za regije Zenice i Tuzle, a za ostala područja do kraja godine.
Kompanija "Odašiljači i veze" iz Zagreba, provest će projekt uspostave digitalnog radio-televizijskog signala u Bosni i Hercegovini.
Podsjećamo, naša zemlja je jedina država u Europi, koja još nije uvela digitalni signal, a projekt kasni već gotovo deset godina.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.