
Foto: Fena
25.09.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena
Almir Zulić preuzeo mandat ministra za pitanja boraca i RVI USK, obećavajući jačanje podrške braniteljima i njihovim porodicama.
U Ministarstvu za pitanja boraca i ratnih vojnih invalida Unsko-sanskog kantona danas je izvršena primopredaja dužnosti, pa je dosadašnji ministar Almir Tutić predao mandat svom nasljedniku Almiru Zuliću.
Tutić, koji je obavljao funkciju ministra, zahvalio je saradnicima, boračkim organizacijama i svim pripadnicima boračke populacije na podršci tokom mandata. Istakao je da je ponosan na postignute rezultate, izrazivši uvjerenje da će Ministarstvo nastaviti jačati saradnju s udruženjima boraca i RVI-a.
Novi ministar Zulić poručio je da će raditi na jačanju mjera podrške boračkoj populaciji, u partnerstvu s organizacijama koje zastupaju njihova prava.
"Borci i njihove porodice zaslužuju našu punu pažnju i posvećenost. Nastojat ćemo osigurati da njihove potrebe budu prepoznate i da im pružimo konkretnu podršku kroz različite programe i mjere", izjavio je Zulić.
Kako je naglašeno, Ministarstvo za pitanja boraca i RVI USK i u narednom periodu ostaje posvećeno kreiranju politika koje će očuvati dostojanstvo i unaprijediti položaj branilaca Unsko-sanskog kantona.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.