
10.05.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena
Sajam je okupio više od 120 izlagača iz oblasti turističko-ugostiteljske djelatnosti, turističkih zajednica, institucija i udruženja, a posebnu pažnju privukao je “Festival hrane i pića”.

U organizaciji Lukavačkog sajma i u saradnji s Općinom Lukavac i Turističkom zajednicom Tuzlanskog kantona, uz podršku Federalnog ministarstva okoliša i turizma i Vlade Tuzlanskog kantona, u Lukavcu je jučer otvoren 11. međunarodni sajam turizma "LIST 2013".
Sajam je okupio više od 120 izlagača iz oblasti turističko-ugostiteljske djelatnosti, turističkih zajednica, institucija i udruženja.
Prisutim gostima i izlagačima obratili su se direktor sajma Izet Nuhanović, načelnik Općine Lukavac Dževad Mujkić, premijer Tuzlanskog kantona Sead Čaušević i druge ugledne osobe s područja općina i kantona.
Posebnu pažnju privukao je “Festival hrane i pića” u sklopu kojeg su članice 18 udruženja i kulturno-umjetničkih društva izložile svoje proizvode.
U programu sajma predviđeno je da budu održani i okrugli stolovi o temi „Razvoj eko-turizma na području Tuzlanskog kantona, potencijali i prednosti“, te o temi „Lovište Tuzlanskog kantona i koncesija“ u organizaciji Lovačkog društva „Svatovac“ iz Lukavca.
Sajam je otvoren do 11. maja, a posljednjeg dana planirani su „Novinarska kotlićijada“ na kojoj će se predstavnici medija takmičiti u spremanju gulaša, te stručna pokazna Vinska radionica Hercegovine.
Učesnici Sajma su iz Turske, Njemačke, Makedonije, Albanije, Mađarske, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Italije i Bosne i Hercegovine.
Prošlogodišnji sajam okupio je oko 125 izlagača iz deset zemalja, a posjetilo ga je između 12.000 i 15.000 posjetilaca.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.