
17.10.2005 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Nezavisne novine

Za strateškog partnera za dokapitalizaciju sarajevskog Energopetrola Vlada Federacije BiH je izabrala mađarsko-hrvatski konzorcijum MOL/INA. Konzorcijum će imati 67% kapitala Energopetrola, Vlada FBiH će zadržati 22%, a 11% mali akcionari.
Preuzimanjem 67% vlasničkog kapitala u Energopetrolu Konzorcij MOL/INA će sanirati dug preduzeća od 60.190.000 KM i isplatiti državi, u ime njenog odricanja u većinskom dijelu, 10.200.000 miliona KM koje će se utrošiti na sanaciju terminala Federacije BiH. Pored toga, MOL/INA će do 2008. godine u Energopetrol uložiti oko 150 miliona KM.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.