OMV, ipak, dobija Energopetrol?

10.05.2005 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Oslobođenje

OMV, ipak, dobija Energopetrol?



Tender za dokapitalizaciju Energopetrola d.d. Sarajevo će, po svemu sudeći, biti poništen, a postoje indicije da se to čini kako bi i austrijski OMV bio među najozbiljnijim kandidatima za
strateško partnerstvo.

Potvrda o tome stigla je tokom vikenda, kada je federalni premijer Ahmed Hadžipašić usmeno predložio da u proces dokapitalizacije Energopetrola zajedno uđu kompanije koje su dostavile ponude, bez obzira što je komisija Vlade za odabir najboljeg ponuđača konstatovala da konzorcij Ina-MOL ima najbolju ponudu. Premijer je izjavio da je, ukoliko kompanije na prihvate prijedlog, sve moguće, pa i poništavanje tendera.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI