Gradnja prvog Bauhaus centra u našoj zemlji krajem 2014. godine

07.08.2013 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Gradnja prvog Bauhaus centra u našoj zemlji krajem 2014. godine

Potpisivanje građevinske dozvole za gradnju prvog Bauhaus centra u BiH upriličeno je danas u Općini Novi Grad Sarajevo. Načelnik Semir Efendić potpisao je dozvolu i uručio je šefu odjela za međunarodnu ekspanziju kompanije Bauhaus AG Helmutu Diewaldu.

Načelnik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić,  potpisao je danas građevinsku dozvolu za kompaniju Bauhaus AG, čime je i zvanično Općina Novi Grad, okončala proces izdavanja dozvole za gradnju prvog Bauhaus centra u našoj zemlji.

Načelnik Efendić je građevinsku dozvolu uručio šefu odjela za međunarodnu ekspanziju Bauhaus AG Helmutu Diewaldu.

"Okončanjem procesa izdavanja dozvole za gradnju njemačkoj kompaniji Bauhaus, uz poštivanje zakonskih odredbi, u relativno kratkom roku smo okončali problem koji je opterećivao ovu Općinu, a koji smo naslijedili od bivše vlasti. Otvorili smo vrata jednoj velikoj stranoj investiciji u Općini Novi Grad Sarajevo, ali i u Bosni i Hercegovini. Popravaljmo ambijent za ulaganja u našoj općini i zemlji uopće, te smo na ovaj način pokazali da je naša općina sa tržištem od 140.000 stanovnika jedna od najzanimljivijih za ulaganja u državi“, riječi su načelnika Efendića.

On je dodao da je Općina Novi Grad, jedna od rijetkih koja je donijela nove propise kada je u pitanju građenje i investitorima omogućila plaćanje rente na odgodu do tri godine, što je bio slučaj i sa Bauhaus AG kompanijom.

"Ovo je veoma važan korak koji potvrđuje da su i svi drugi investitori dobro došli u općinu Novi Grad Sarajevo. Ponosni smo na činjenicu da će prvi Bauhausov objekat u BiH, biti otvorena upravo u Novom Gradu. Ulaskom Bauhausa na tržište BiH, otvara se mogućnost našim kompanijama da, zadovoljavajući visoke standarde, uđu u asortiman Bauhausa", kazao je načelnik Efendić.

Vrijednost investicije  iznosi oko 47 milona  maraka. Novi centar zapošljavat će oko 150 radnika, sa daljih 70 samostalnih majstora i majstorskih radnji, a koji će biti vezani ugovorima i vršit će poslove ugradnje proizvoda Bauhausa njihovim kupcima.

Bauhaus centar će se u BiH baviti isključivo prodajnom djelatnošću. Kupci će moći svojim vozilima ući i kretati se kroz prostor objekta, te kupovati ono što im je potrebno, bez potrebe da nešto nose do svojih vozila. Također, njihovim dolaskom na naše tržište otvara se mogućnost i za bh. komapnije da napreduju.

"Tri godine smo čekali da dođe ovaj dan. Nakon određenih problema u početku došli smo do kraja s jednim transparentnim legalnim rješenjem. Ova situacija nam sada omogućava da krenemo s projektom i svim planovima. Centar planiramo otvoriti u posljednjem kvartalu iduće godine", rekao je Helmut Diewald, šef Odjela za međunarodnu ekspanziju Bauhausa AG i dodao:

"Više od 120.000 proizvoda pod jednim krovom, u 15.000 specijaliziranih odijela, donosi u zemlju jedan sasvim novi izbor kvalitetnih proizvoda. Naš dolazak ovdje na tragu je naše srednjoročne strategije da budemo zastupljeni na tržištima svih zemalja bivše Jugoslavije", kazao je šef odjela za međunarodnu ekspanziju Bauhaus AG.

Predviđeno je da radovi na izgradnji objekta počnu u proljeće 2014. i da budu okončani u jesen iste godine kada se očekuje i otvorenje Bauhaus centra.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI