Image0

23.09.2014 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Prilike za poslovnu suradnju u metalnom sektoru sa Norveškom i Austrijom

Nakon prezentacijskog dijela, predstavnici poduzeća su imali priliku za razgovore jedan-na-jedan s agentima za poslovnu suradnju i time ostvariti potencijalne kontakte za poslovanje na inozemnom tržištu.

U INTERA Tehnološkom Parku, jučer je održan poslovni skup s ciljem povezivanja poduzeća iz Hercegovine s poduzećima iz Austrije i Norveške. Na događaju su prezentirane mogućnosti poslovanja metalnog sektora i sektora Informacijskih Tehnologija (IT) sa poduzećima iz Norveške i Austrije.

Prezentacije o poslovnim prilikama u metalnom sektoru su održali agenti za poslovnu suradnju Erik Engh (QM Soft, Norveška) i Harald Gerstmayer (European Market Entry Acceleration Services, EMEA Austrija). O prilikama poslovne suradnje s poduzećima s njemačkog govornog područja u IT sektoru, prezentaciju je održao Wolfgang Kastenhofer (EMEA, Austrija).

Nekoliko domaćih poduzeća su također prezentirala svoje izuzetno interesantne proizvode i proizvodne kapacitete, te tržišta na koja trenutno izvoze.

Nakon prezentacijskog dijela, predstavnici poduzeća su imali priliku za razgovore jedan-na-jedan s agentima za poslovnu suradnju i time ostvariti potencijalne kontakte za poslovanje na inozemnom tržištu.

Prema riječima  Haralda Gerstmayera “poduzeća iz ovog regiona imaju veliku priliku kroz ponudu ne samo samih proizvoda, nego i kompletne prateće usluge. Ipak, za nastup na europskom tržištu nužna je jasna i kvalitetna artikulacija vlastite ponude, što bi kod većine lokalnih poduzeća trebalo poboljšati.“

Poslovni skup je održan u sklopu projekta podržanog od strane Norveškog Ministarstva vanjskih poslova.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI