Akcionari Banje Vrućice ne žele dijeliti dobit

13.05.2010 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Akcionari Banje Vrućice ne žele dijeliti dobit

Skupština akcionara ZTC Banja Vrućica a.d. Teslić donijela je odluku da se dobit iz poslovne 2009. od 734.464 KM rasporedi tako da se 35.723 KM ili pet posto rasporedi u obavezne rezerve, a da preostali dio od 697.740,80 KM ostane kao neraspoređena dobit.

Za ovaj prijedlog, koji je naveden u izvještaju dostavljenom Banjalučkoj berzi, bilo je gotovo 90 posto prisutnih akcionara; dok je ostalih oko 10 posto bilo da se dobit, nakon izdvajanja u rezerve, podijeli akcionarima kao dividenda.

Tržišna kapitalizacija tog preduzeća, koje zapošljava oko 200 radnika, iznosi 25,6 miliona KM.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI