
06.10.2008 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Glas javnosti

Srbija je u prvih osam meseci ove godine ostvarila suficit u razmeni sa zemljama CEFTA od 1,29 milijardi dinara, što predstavlja porast od 40,7% u odnosu na prethodnu godinu, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Takav rezultat uglavnom je posledica izvoza gvožđa, čelika i poljoprivrednih proizvoda.
Izvoz Srbije u zemlje CEFTA od januara do avgusta iznosio je 2,56 milijardi dolara, a uvoz 1,27 milijardi dolara. Zemlje CEFTA su BiH, Albanija, Makedonija, Crna Gora, Moldavija i Hrvatska.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.